Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z wieza Philips AZ2407

trumaste 29 Dec 2003 16:24 1082 2
    trumaste
    Level 13  
    Witam
    Kolejny problem.. z cyklu powracajaca usterka..a ten problem to wieza Philipsa. jej uszkodzenie polegało na uszkodzeniu uzwojenia wtornego trafo sieciowego.. ale z tym sobie poradzilem <wstawilem nowe trafo z zasilaniem +12 V> chociaz w tej chwili zastanawiam sie czy nie za duze te napiecie bo wieza zasilana jest z bateri 6x1,5 co skierowalo mnie na trop ze moze dalem za mocne zasilanie jednak przy wymianie sprawdzilem jakie napiecie zasila wieze i na zasilaczu przy napieciu 9V wieza ledwo swiecila i dopiero 12V ja odpalało.. teraz jednak wieza wrocila wlasnie z takim uszkodzeniem wszystko co powinno sie ladnie swiecic w tej chwili sie delikatnie zazy... trafo wytrzymalo 4700mikro wymienilem na poczatku bo bylo delikatnie spuchniete teraz podstawilem TA 8227p bez efektu.. napiecia na scalaku sa na poszczegolnych nogach sa lustrzane np 1= 8,9V <=> 7=8,9 V wiec raczej scalak odpuszczam.
    moze ktos mial podobne przejscia bo przegladajac forum nie natrafilem albo umknela mojej uwadze podobna sprawa..
    wdzieczny za pomoc i wskazowki.
    Pozdr.
    Tru
    Marek K.
    Level 13  
    po prostu weż się za robote.....