Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DS2417 i-wire RTC with interput. Jak podłączyć kwarc?

SMOOTH_OPERATOR 11 Lut 2008 15:01 1459 1
  • #1 11 Lut 2008 15:01
    SMOOTH_OPERATOR
    Poziom 9  

Muszę wykorzystać ten diwajs w moim projekcie. Czytałem Data Szita (mój angelsky nie jest perfect), ale z niego dowiedziałem się jedynie, że kwarc powinien być otoczony pierścieniem ochronnym z masy, oraz że powinien to być kwarc 32.768kHz z pojemnością 6pF

Code:
    Crystal pins. Connections for a standard 32.768kHz quartz crystal, EPSON part number C-002RX or C-004R (be sure to request 6pF load capacitance).

NOTE: X1 and X2 are very high impedance nodes. It is recommended that they and the crystal be guard-ringed with ground and that high frequency signals be kept away from the crystal area. See Figure 10 and Application Note 58 for details.

Czy kwarc podłącza się bezpośrednio do nóżek, cz trzeba zastosować jakiś układ na przykład jak w przypadku µC:?: Myślę, że skoro nic o tym nie napisano, zalecają ten pierścień ochronny, i jest to bardzo mała część podłącza sie go bezpośrednio. :?:

Mam jakiś kwarc zegarkowy 32.768kHz, ale nie mam pojęcia jaką ma tą pojemność, w ogóle nie wiedziałem, że kwarce mają taki parametr. Jak to sprawdzić (na obudowie nie jest napisane) i jakie to ma znaczenie :?:

Do tego nie mam pojęcia jak to polutować. Zegarek ten ma obudowę TSOC6 (z nóżkami zawiniętymi pod obudowę), do się takie coś polutować w domowych warunkach:?: Może można kupić pod to podstawkę :?:
    Wygląda tak: http://pdfserv.maxim-ic.com/package_dwgs/G7018-001.PDF

Pomożecie?

... Pomożemy

0 1
  • #2 13 Lut 2008 17:16
    SMOOTH_OPERATOR
    Poziom 9  

Nikt z szanownych forumowiczów nie miał do czynienia z tym ustrojstwem :?:
    Proszę o wszelkie sugestie.

0