Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - automatyczne uzupełnianie danych

micol1 11 Lut 2008 15:51 5414 3
  • #1 11 Lut 2008 15:51
    micol1
    Poziom 2  

Witam
    Mam taki problem. Załóżmy że mam w tabeli dwie kolumny po 100 wierszy. W kolumnie I mam wynik badania I a w kolumnie II wynik badania II.
    Teraz chcę stworzyć kolumnę III - w której będzie załóżmy różnica w badaniach. Więc wstawiam w pierwszym wierszu funkcję "=B1-A1" (gdzie A1 to pierwszy wiersz kolumny I, a B1 - to pierwszy wiersz kolumny II). Wyskakuje mi różnica między pierwszym wierszem kolumny II i pierwszym wierszem kolumny I.
    Teraz mam problem: chciałbym jakoś uzupełnić automatycznie pozostałe 99 wierszy. Pamiętam że taka funkcja chyba istnieje. Nie chce wpisywać ręcznie dla każdego wiersza w/w funkcji.
    Proszę o pomoc.
    Dziękuje

(temat nieaktualny - znalazłem rozwiązanie mojego problemu. Gdyby ktoś chciał wiedzieć to należy najechać na prawy dolny róg komórki i przy wciśniętym klawiszu ctrl przesunąć w dół - do końca tabeli. Funkcja nazywa się Autowypełnianie)
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 11 Lut 2008 16:30
    jag61
    Specjalista d/s ochrony radiologicznej

zaznacz komórkę w III kolumnie - złap za prawy dolny róg i przeciągnij do końca w dół ( lub zaznacz komórkę j.w., ppm - kopiuj - zaznacz resztę kolumny - ppm wklej specjalnie - z otwartego podmenu wybierz - formułę )

0
  • #3 11 Lut 2008 21:17
    Olgierd
    Poziom 14  

Witam,
    Porownanie kolumn nalezy do najczesciej wykonywanej przeze mnie funkcji, wykonuje ja na arkuszach zawierajacych do 7000 wierszy, polecam zainteresuj sie taka funkcja:

JEżELI(LICZ.JEżELI($B$2:$B$4;A2)>0;" ";A2)

Pozdrawiam
    Olgierd

PS. zamykajac posta uzywaj takiej malej klodeczki.

0
  • #4 11 Lut 2008 22:08
    marek003
    Poziom 40  

Olgierd napisał:
    Witam,
    Porownanie kolumn nalezy do najczesciej wykonywanej przeze mnie funkcji, wykonuje ja na arkuszach zawierajacych do 7000 wierszy, polecam zainteresuj sie taka funkcja:

JEżELI(LICZ.JEżELI($B$2:$B$4;A2)>0;" ";A2)

Pozdrawiam
    Olgierd

PS. zamykajac posta uzywaj takiej malej klodeczki.

:) A po cóż mu ta funkcja. On nie chce nic zliczać. On odejmuje

Wszystko porównywać do wartyości z b2 b3 i b4.
    Gdzieś byłeś daleko myślami jak wypisywałeś tą poradę.
    Widać że autor ma kłopoty z kopiowaniem formuł a ty chcesz go całkowicie zniechęcić do excela podając zagnieżdzone funkcje do niczego mu w tym przypadku nie potrzebne.

0