Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Problem z g這郾ikiem niskotonowym...

kokel 29 Gru 2003 18:34 1241 5
  • #1 29 Gru 2003 18:34
    kokel
    Poziom 10  

Witam serdecznie

Mam kolumny g這郾ikowe technicsa. Sa to juz dsyc stare g這sniki, jednak b. dobre dot康 nie sprawia造 mi k這potu. Niestety Nagle g這snik niskotonowy przesta dzia豉(tzn raz dzia raz nie) rozkreci貫m kolumne i jak sie porusza to cos tam brzeczy. pod豉cy貫m niskotonowy z drugiej kolumny i wszystko jest OK, tak wi璚 czy powinenem oddac go do naprawy czy lepiej kupic nowy g這snik? np tonsila? tylko czy wtedy powinienem dwa czy jeden? Bardzo dziekuje za pomoc...

0 5
  • #2 29 Gru 2003 22:00
    sauron9
    Poziom 21  

Je瞠li pod陰cza貫 ten drugi g這郾ik za zwrotnic, to znaczy 瞠 w tym przerywaj帷ym albo jest uszkodzona cewka albo po陰czenia cewki i wyprowadze (tych do kt鏎ych mocujesz kable), je瞠li natomiast sprawdza貫 przed zwrotnic, to mo磧iwe 瞠 co z ni jest nie tak

0
  • #3 29 Gru 2003 22:11
    noody2051
    Poziom 13  

kolega powyzej ma racje
    jesli natomiast wymienisz glosnik na inny powiedzmy z tonsila to musisz liczyc sie z tym ze to nie bedzie juz to samo brzmienie
    wiadomo zwrotnca robiona do konkretnego modelu glosnika
    podsumowujac ciezka sprawa

0
  • #4 29 Gru 2003 23:47
    kokel
    Poziom 10  

Tzn mowi帷 szczerze nie znam sie na tym te g這sniki s trzy dro積e z ty這 gdzie wk豉da sie kable mozna cos wykrecic i z przodu ka盥y g這snik ja ten glosnik wykreci貫m i pociagn掖em za kable, wiec nie wiem czy to by這 przed zwrotnica czy nie ale chyba nie

0
  • #5 30 Gru 2003 11:38
    Kwaczor

Spec od akustyki

to by這 na pewno za zwrotnica, wiec jezeli w tym miejscu pod豉獝y貫s potem drugi g這郾ik i by這 OK, to ze zwrotnica wszystko jest OK. Teraz masz niewiele do stracenia, wiec ja proponuje robic tak:
    We omomierz do r瘯i i pod豉cz go do g這郾ika. Dociskaj membrane i sprawdzaj czy obwod sie nie przerywa.
    1. odwroc ten uszkodzony g這郾ik i sprawd czy przewody doprowadzajace sygna do cewki g這郾ika s dobre (te co sie powinny chowac w membranie)
    2. jezeli ktorys z nich jest przerwany, z豉many albo cos takiego to masz przyczyne
    3. Jezeli nie sa zerwane, to zerwij oczko z g這郾ika. tylko zrob to ostroznie, zeby nie rozwalic sobie membrany. potem kupisz troche wieksze oczko za mniej niz 1z :D
    4. sprawdz teraz czy przewody ktore sprawdza貫 wczesniej s dobrze doprowadzoene do cewki. czasami lubia sie przepalac w miejscu gdzie sa przyklejone do membrany. musisz dok豉dnie je sprawdzic, czy nie ma przerwy.
    5. Jezeli zkokalizujesz usterke, to probuj zlutowac przerwe. czesto trzeba z przewodow zdrapac klej i emelie, bo inaczej nie polutujesz.
    6. Jezeli natomiast nie uda ci sie zlokalizowac usterki, to najwyzej stracisz troche czasu.

Je瞠li bedziesz chcia oddac do naprawy, to gdzie? jezeli ktos robi g這郾iki wymieniajac membrany, to oddaj obydwa. Jezeli chcesz kupic nowe, to tez 2.

Jezeli masz jakies pytania, to wal smia這 postaram sie pomoc.

0
  • #6 21 Mar 2004 22:52
    Zgred7
    Poziom 12  

jesli wymieniasz glosnik to postaraj sie aby mial on podobne parametry. jezeli wymieniasz na inny model to zrob to i w drugiej kolumnie.

0
  Szukaj w 5mln produkt闚