Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostowniki do elektrochemicznego powlekania metali.

trafika 11 Lut 2008 20:43 1527 4
  • #1 11 Lut 2008 20:43
    trafika
    Poziom 11  

Witam forumowiczów.Mam mały problem, otóż zetknąłęm się z prostownikami które wykorzystywane są w galwanizerniach,albo były,są to prostowniki które dostarczają napięcie rzędu 12-25V prądu stałego i prąd wielkości do 600A.Oczywiście zasilanie trójfazowe i w czym tkwi problem.Jest takich prostowników sztuk cztery,modele po wyglądzie takie same, z czego jedna sztuka była sprawna,wobec powyższego następny drugi model odpaliłem bez problemu,jeśli chodzi o sterowanie tzn.styczniki,woltomierz,amperomierz,kabelki etc.etc.wzorując się na sprawnym prostowniku.Ostatnio dojechał następny ale inny od poprzednich.I moja prośba,czy miał ktoś styczność z takimi sprzętami,jak to wygląda w srodku,tzn całość zatopiona w oleju transformator,wyłaczniki krańcowe,diody prostownicze itd, połaczenia.Wyobrażam sobie zasade działania,lecz nie będe strzelał,co schemat to schemat,gdzie to moge szukać,jakieś porady,będe wdzięczny,dodam iż doszukiwałem się oznaczeń tych prostowników,lecz zadnego oznaczenia modelu nie widzę,czas zrobił swoje.Są to stare prostowniki.Prosze o jakieś porady ,schematy,a nic za darmo,ja mogę doradzić jak wykonać efekty dyskotekowe,lub dobrej jakości konstrukcje audio.Dziękuje.Trafika

0 4
  • #2 14 Lut 2008 07:12
    numerek12
    Poziom 21  

zwróc się do bestera -powinni wysłac dokumentacje -już takich prostowników nie produkują ale w archiwum są dtr-ki

0
  • #3 14 Lut 2008 14:18
    trafika
    Poziom 11  

No oki,lecz kto lub co to Bester ,to jakaś osoba czy ,firma,sorki pytam bo nie wiem,po nidce do kłębka jakoś trza dojść.

0
  • #5 14 Lut 2008 20:16
    niutat
    Poziom 37  

Witam, niestety nie mam namiarów na DTR-ki ale mogę Ci podpowiedzieć że te prostowniki miały regulację napięcia na autotransformatorze,wewnątrz kadzi jest kilka zabezpieczeń: czujnik temperatury oleju, przekaźnik nadprądowy (kontaktron na szynie środkowej), wyłączniki krańcowe na ślizgaczu autotransformatora (czasem się zawieszają). Trzeba też zwrócić uwagę na kolejność podłączenia faz, (prawidłowe działanie przycisków ;napięcie wzrasta;-;napięcie maleje), przy złym podłączeniu silnik wyłamie krańcówkę i bez wyciągania prostownika z kadzi się nie obejdzie. Nie wiem czy o takich samych prostownikach piszemy ale te z którymi się spotkałem miały regulację napięcia od 0 do 30V (dwa zakresy).

0
  Szukaj w 5mln produktów