Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aparat słuchowy - zamienniki baterii

11 Lut 2008 21:17 1946 6
 • Poziom 9  
  Witam

  posiadam aparat słuchowy i poszukuję zamienników baterii do niego są u mnie 1,4V a znalazłem 1,55V mogę zamienić??? nic się nie stanie???

  bo pójdę z torbami w sluchmedzie sprzedają baterie 1,4V po 3,4zł. a te 1,55V znalazłem w sklepie po 1,8zł.


  proszę o pomoc

  pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 42  
  Nie za bardzo, nie tylko z powodu wyższego napięcia (aparat może akceptować takie napięcie/lub nie) ale z uwagi na dużo wyższą wydajność prądową oraz ch-tykę rozładowywania się tego typu (cynkowo- powietrzna) baterii.
 • Poziom 9  
  no to mnie zmartiwłeś....

  nie mogę nigdzie znaleść takich 1,4V a może ktoś widział w necie, pozrawiam
 • Poziom 42  
  W Google, wpisz tak:

  ZINC-AIR 1,4V
 • Poziom 35  
  Jeden ze znajomych w pracy też używa aparatu słuchowego i jedna bateria starcza mu średnio na tydzień. Tak więc w skali miesiąca to chyba nie jest duży wydatek (więcej na fajki wydaje).
  Dodatkowo osoby zmuszone do używania aparatu maja prawo do dofinansowania z NFZ. Musiał bym dokładnie podpytać ale z tego co pamiętam coś ok 100zł/m-c.
  Może źle eksploatujesz te bateryjki. Widziałem że odkleja od niej papierową naklejkę, odstawia na 5 minut aby "nabrała powietrza". Dopiero po tym odczekaniu instaluje w aparacie słuchowym. Początkowo wkładał natychmiast po wyjęciu z pudełka, co powodowało taki efekt że bateria starczała mu na maksymalnie 2 dni.
 • Poziom 10  
  Refundację z PFRON można otrzymać całkowitą jeśli chodzi o baterie, co prawda nie wiem jakie trzeba spełnić formalności, ale na forum niedosłyszących na gazecie.pl widziałem takie zapewnienie, w jednym z nowszych tematów. Co do tańszych baterii, to jeśli nie mamy/nie możemy uzyskać refundacji, zostaje nam kupowanie hurtowe przez sieć - tylko tak możemy zaoszczędzić jakieś konkretne pieniądze... ( chociaż w skali życia oszczędność kilku groszy na baterii to i tak potężna oszczędność ). Co do źródeł, jako najtańszy wskazywany jest to: https://www.hurt.com.pl/?o=shpc&i=6 - tylko musimy kupić hurtowo, co zwiększa jednorazowy wydatek, ale minimalizuje cenę za baterię do około 1,5zł na sztukę - tak więc o wiele taniej, niż płaci się w punktach stacjonarnych...

 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Wykopaliska zamykam zalecając zapoznanie się z regulaminem forum.