Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic SA - AK28 F61 po raz kolejny...

11 Lut 2008 22:38 2468 8
  • Poziom 12  
    Witam. Wiem że opisywany był często temat f61 i skorzystalem z opcji szukaj lecz nie znalazłem takiego przypadku jak ja mam.

Chodzi o to, że wieża włącza się bezproblemowo i gra dobrze do momentu podgloszenia jej do ok -30 dB ( skala 0 - -82dB). Wtedy głośniki zaczynają charczeć, i po około 10 sek. na wyświetlaczu pojawia sie ten nieszczesny f61...

Co może być tego przyczyną ? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Kazdą sensowną nagrodzę ;)
  • Poziom 20  
    Może po prostu wieża jest przesterowana i dlatego się wyłącza, kolumny masz do niej oryginalne? Może mają za małą impedancję
  • Poziom 12  
    Nie niee, wszystko jest oryginalne i grało bardzo dobrze. Przesterowana nie jest. Poprostu gdy podglosi sie powyzej -30dB to wieża gra ale za ok. 10 - 15 sekund pojawia sie ten chark po czym wieza sie wyłącza ... zauwazylem tez ze dotyczy to glownie wyjscia subwooferowego, gdy podlaczone sa tylko sredniotonowe, to wieża wylaczy sie tylko czasami... a i subwoofery i sredniotonowe maja 6 ohm.
  • Poziom 20  
    Wygląda na to że końcówka jest sprawna skoro do pewnej głośności gra ok.
    Na początek zacznij szukać przyczyny w zasilaniu, sprawdź czy wszystkie napięcia w zasilaczu się zgadzają, czy zasilanie końcówki jest symetryczne, może jakieś zimne luty
  • Poziom 11  
    Może wystarczy przeczyścić wentylator i kanały lub go sprawdzić ewentualnie wymienić.Być może nieskutecznie chłodzi końcówkę , potem dopiero szukał bym usterki
  • Poziom 19  
    Jak masz schemat to przyjrzyj się szynie DCdet. Spróbuj na początek odpiąć zabezp. od pojawienia się napięcia stałego na wyj. na głośniki.
  • Poziom 12  
    hehe a moglbys mi powiedziec gdzie taki schemat znajde i ewentualnie troche mnie pozniej poprowadzic ?

Hazet3, w tej wiezy nie ma wentylatora...
  • Poziom 12  
    eh masz racje, nie blysnalem ;) dzieki wielkie.

To moglby mnie ktos poprowadzic co mam zrobic ?