Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pomoc w konfiguracji sieci bezprzewodowej

kowal2005 12 Feb 2008 00:11 1419 5
    kowal2005
    Level 11  
    Witam!
    Dzisiaj kupiłem Router bezprzewodowy Netgear Wireless-G 54 i chciałbym podzielić nim łącze internetowe na dwa komputery. Internet mam z Kablowki. Do modemu dochodzi kabel antenowy a z modemu kabel ethernet. Podział mialby byc taki ze komputer stacjonarny łącze za pomocą kabla, a laptopa za pomoca wifi. Laptop jest firmy Fuijtsu-Siemens D8010 a karta wifi jest wbudowana (Dell TrueMobile 1150) Router podłączyłem i internet na komputerze stacjonarnym działa OK, lecz na laptopie nie wykrywa żadnej sieci. Lampka od wifi na routerze cały czas miga. Proszę o pomoc w konfiguracji routera i ewentualnie laptopa.
    Z góry dziękuję
    blackadamo
    Level 12  
    RTMF Read The Manual First.
    kowal2005
    Level 11  
    manuala juz przestudiowalem. Teraz Czekam na bardziej konkretne odpowiedzi. Pozdrawiam
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Na początek sprawdź czy w laptopie jest włączona karta WiFi.
    Grucha1982
    Level 17  
    Quote:
    Na początek sprawdź czy w laptopie jest włączona karta WiFi.

Zgadzam się w 100% nie raz spotkałem się z taką sytuacją że w systemie karta była widoczna niby działała ale trzeba ją było włączyc za pomocą guzika na obudowie żeby zapaliła sie lampka WiFi i wtedy zaczęło działać.
    FlyBoy
    Level 28  
    Zaloguj się na stronę konfiguracyjną routera i w sekcji Wireless Settings sprawdź czy masz włączony tryb WiFi w routerze.