Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yaris 1,4 D4-D 2002 immo mruga, brak ster. c.z. nie pali

12 Feb 2008 08:43 2506 1
  • Level 10  
    Witam szanowną społeczność forum.

Skorzystałem z opcji 'szukaj'

Kupiłem Yarisa jak w temacie z uszkodzonym przodem,.
    We francuskiej ubezpieczalni zdekompletowano instalację z tego co się dowiedziałem:
    Nie mam czujnika obecności kluczyka (zmostkowałem piny w wiszącej wtyczce).

Nie mam sterownika c.z. według pracownika toyoty ma on symbol89741-52021.

Według pracownika toyoty pętla transpondera i komputer pochodzą z tego auta(sprawdzał posiadając numer z tabliczki znam z auta)

Posiadam jeden kluczyk do tego samochodu, czarny z dwoma klawiszami(bateria wymieniona)

Moje pytania/prośby:

Dlaczego samochód nie pali?
    Czy należy kupić goły komputer z toyoty i zaprogramować posiadany do niego kluczyk. (wysoki koszt kompa).

Czy jeśli kupię zestaw: komp silnika, transponder, stacyjkę, i kluczyk z innego D4-D to samochód zapali?

Samochód podłączany u jednego mechanika podobno wykazał błąd braku immo(podobno, nie wiem czy im wierzyć chyba nie bo nie podali mi kodu błędu)

Samochód podłączany u innego mechanika skomunikował się poprawnie i nie wykazał błędów.

Jakie części tej składanki są nie rozłączne: kluczyk-transponder-stacyjka-komp silnika-sterownik c.z.-silnik D4-D.

Oczywiście jeśli jest jakiś doktor z okolic Wadowic, Kraków Bielsko to zapraszam do współpracy :D

Posiadam zdjęcia instalacji, komputera, itp poślę na maila.

Pozdrawiam
    Michał
  • Level 10  
    Sytuacja się wyprostowała.... ale...

Zakupiłem zestaw:

Komputer, pętla, kluczyk, odbiornik fal radiowych, moduł c.z.

Autko pali, centralny z kluczyka zadziałał raz lub dwa razy na początku a teraz działa tylko na kluczyk w drzwiach tak jak by nie działał moduł radiowy, czyli nie reaguje na przyciski w kluczyku ale działa przy przekręcaniu kluczykiem.

Moje pytanie:

Czy kluczyk stracił synchronizację z modułem radiowym, jak zakodować, przywrócić współpracę aby działały klawisze w kluczyku?

Bateria wymieniona.

Pozdrawiam