Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N95 podłączenie do dejan

12 Lut 2008 11:02 2129 16
  • Poziom 22  
    witam panowie..potrzebuje podłączyć n95 pod program dejana bb5 unlocker .. jest możliwe aby poprzez direct com za pośrednicwtem ufs-a zrobić taki numer ????? mam kod do simlocka wykupiony ale nie wchodzi z klawiatury wiec pytam czy komuś sie udalo w ten sposób..???? pozdrawiam
  • Pomocny post
    Spec od GSM
    Ja to zrobiłem emulując Mt na comie, tam można wtedy podawać napięcie na piny. Pozaznaczaj 4v na każdym i telefon powinien połączyć ci się w local Mode. Wybierasz dowolnego wolnego loga i zamieniasz nr. imei, edytując go wpisujesz swój kod zamiast wcześniejszych, mając telefon w Local Mode wciskasz unlock i po simlocku :)
  • Poziom 22  
    jeśli możesz to napisz mi jak emulujesz mt na comie??? przez jakiś program?? i o jakich napieciach na piny mówisz bo nei bardzo łapie... o jakim logu piszesz??? jak podmienić numer imei??? takich operacji w mt jeszcze nie robiłem :( mógł bys mi pomuc po kolei??

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

wszystko już łapie tylko zostaje opcja emulacji coma pod mt-boxem... nie wychodzi mi to ponieważ chce jakis oddatkowy program... ściągnąłem program ale potrzebuje jeszcze nokia dongle... albo ja coś źle robie???
  • Poziom 22  
    panowie czy ktos mógl by mnie pokierować abym mógł emulować port com na mt-boxie????
  • Spec od GSM
    Pobierz aplikację MT2COM z supportu MtBoxa. Po zainstalowaniu będziesz wiedział co dalej robić. Dojdziesz do sytuacji gdzie będzie opcja "start virtual COM', powyzej będziesz miał opcje VBAT 00.000 i VPP 00.000, zmień wartość na 04.000 w vbat i vpp. Wtedy F-busy będą chhodzić normalnie. Aha, robicie bez przystawki mt.
  • Poziom 22  
    więc normalnie kabel 8 pinowy wkładasz bezpośrednio pod mt-boxa??
    w miejsce (zamiast) wtyku przystawki??

Dodano po 28 [sekundy]:

ale później pracujesz na programie dejana??? bb5?

Dodano po 1 [minuty]:

a kabel z kopytem ma być standardowy 8 pinowy pod n95???
  • Warunkowo odblokowany
    Że co? N95 locka dejanem ???
  • Poziom 22  
    nieeee,,,, poczytej wyżej..... znaczy tak ale mając obliczony kod i za pośrednictwem emulowanego coma na mt-boxie...
  • Warunkowo odblokowany
    aaaaaa do wprowadzenia tylko. No tak czy siak prob wszystkie backupy !!! bo będzie placz za chwile.....
  • Poziom 22  
    ale własnie mam problem... ten fom mam podlączyć jakim kopytem i w jakie gniazdo????
    do podstawy mt-boxa czy do przystawki???
  • Warunkowo odblokowany
    Zalezy jaki masz kabel. Jak 7pinowy (taki jak od JAF'a, UFS'a) to pod PRZYSTAWKE w przeciwnym wypadku uwalisz gniazdo w boxie.

Jak masz 10pinowy to bezposrednio pod boxa.
  • Poziom 22  
    mam 7 pinowy i mt-box pro który robi też za przystawke...
  • Warunkowo odblokowany
    Chyba cos zle gomezf zrozumiales.

Wyemuluj port COM, normalnie pod MTBox podlacz konwerter ten 10->8pin i do niej kabel N95.
  • Poziom 22  
    ale telefon nie włącza sie w local mode...

Dodano po 1 [minuty]:

a jesli sie właczy to czytac go dejanem juz wtedy??? bb5??
  • Warunkowo odblokowany
    Masz przerobiony kabel? wlutowane rezystorki na BSI lini?
  • Poziom 22  
    kabel jest taki jaki kupiłem i nim flaschuje zawsze n95-tki....

wiec zrobiłem tak....:
    zainstalowałem program j.w. ze wszystkimi komponentami i sterownikami; Podałem napiecia 04: telefon przełączył się w stan local mode ale dejan i tak go nie zobaczył :? :?: ... czy ja zrobiłem coś żle czy moze jeszcze coś musze doczarować???
  • Poziom 12  
    Mam taki sam problem (6500), program zawiesza sie na WAIT...
    Udalo sie komus zrobic telefon w ten sposob?