Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DRIVE PLC i servo 9300 Lenze - problem z komunikacja

PloMyQ 12 Lut 2008 11:11 2076 3
  • #1 12 Lut 2008 11:11
    PloMyQ
    Poziom 11  

Witam
    Mam problem z komunikacja tych dwóch urządzeń poprzez protokół CAN nie wiem jak to ugryźć, może macie jakaś instrukcje konfiguracji protokołu w tych urządzeniach żeby to razem rozmawiało. Bo materiały które znalazłem na stronce producenta są BARDZO ogólnikowe i oczywiście w j.obcym. Wdzięczny byłbym za jakakolwiek pomoc.
    Pzdr
    PloMyQ

0 3
  • Pomocny post
    #2 13 Lut 2008 22:45
    falowniki.com
    Spec od Falowników

Witam,
    napisz więcej:
    czy to jest nowa aplikacja czy tworzysz ją od poczatku
    jakiego oprogramowania używasz ?
    pozdrawiam

0
  • #3 14 Lut 2008 16:46
    PloMyQ
    Poziom 11  

Uzywam GDC- Global Drive Control i DDS Drive Delevoper Studio. To sa moje poczatki z tym Drivem i probuje przeslac bit przez FDO z serva do drive'a i mi to nie wychodzi i w druga strone tez lipa. komunikacja PDO. Podłaczony do magistrali panelik komunikuje sie z Drivem - ale bezposrednio poprzez freecodes(%IX141.0.0) - a nie przez wejscie npCAN2 (IX32.0.0) nie wiem jak poprawnie ustawic kody odpowiadajace za komunikacje- Niby wszystko jest ok ale nie chula. Adresy ( 384+nr na magistrali sa ustawione poprawnie) zreszta probowalem uzywajac codu 350 jak i 354

0
  • #4 13 Sie 2008 08:40
    *paweł*

Specjalista Automatyk

Nie wiem czy temat aktualny.Ciekawi mnie jak się batalia udała z tym serwem.Jeśli dalej są problemy to na firmie mam program maszyny zrobionej na lenzie 9300 i gefanucu+panel.Program po krotce wygląda tak,że po pojawieniu się na czujniku sygnału maszyna obraca się o pewien kąt,po czym się zatrzymuje.Po 360 stopniach resetuje ustawienia i zatrzymuje sie w punkcie zerowym.Sterownika i panelu używa się do zmiany przyspieszenia.
    Pozdrawiam

0