Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka wejścia PHONO, wieża Panasonic SA-CH350

12 Lut 2008 18:32 2868 7
 • Poziom 10  
  Witam, czy ktoś może opisać jak zmienić wejście PHONO w wieży Panasonic SA-CH350 na zwykłe wejście liniowe, potrzebuję podłączyć pod nie moją nagrywarkę DVD Pioneer DVR-555. Widziałem, że schemat jest tu u Was dostępny, lecz na razie nie mogę pobrać, za mało punktów (tak wogóle co to za rozszerzenie "djvu" plików?). Jeśli ktoś opisze mi dokładnie co i jak oraz będę mógł pobrać plik, to pewnie sobie poradzę, choć nie jestem elektronikiem, ale powiedzmy, że "zdolności manualne" posiadam. :D
  Druga opcja to może w Krakowie ktoś by mi to mógł zrobić, nawet odpłatnie. Proszę o info. Dziękuję. Pozdrawiam.
 • Pomocny post
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Masz parę punktów odemnie

  djvu otwierasz za pomocą IE musisz ściągnąć wtyczkę do Internet Explorer

  „jak?”

  wpisz w google djvu i znajdziesz….
 • Poziom 10  
  Dzięki za odpowiedzi. Rzeczywiście schemat słaby, a w najważniejszych miejscach znak wodny, ale jaki wyrazisty... Poniżej załączam wycinek tego schematu, po lewej znalazłem fragment dla wież z innymi wejściami, zamiast PHONO, było PLAY (IN) i tam nie ma tego PHONO EQ jak pisze na schmacie. Wywnioskowałem, że należy połączyć tak jak w tych innych modelach, i to narysowałem. zielonym połączenia i kreseczkami przecięcie obwodów. Nie wiem tylko czy dobrze myślę bo nie mam nic wspólnego z elektroniką, poz takim hobbym majsterkowaniem. Nie wiem także czy coś jeszcze trzeba przeciąć. Ważne aby przycisk na froncie PHONO przełączał na to właśnie wejście nadal, żeby go nie przeciąć. Jeśli coś wiecie to proszę, piszcie. Dzięki.
  Przeróbka wejścia PHONO, wieża Panasonic SA-CH350
 • Poziom 28  
  Można robić tak jak rysowałeś.
  Ale przy wejściu L zostawiłbym jeden opornik R871/330Ω i jeden kondensator C871/100p i odpowiednio przy wejściu P opornik R872/330Ω, C872/100p.
 • Poziom 10  
  Dzięki, zastosuję się do rady skoro tak będzie lepiej. Zaglądnąłem dziś do wieży, nieźle to zagęszczone, aż się boję... No ale nic, spróbuję może przez weekend. Na schemacie koło nóżki czerwonego "R" prawie nic nie widać, nie wiem jak tam jest to połączone. Jeśli jest połączenie to muszę pewnie przerwać w miejscu gdzie dałem kreskę. Mam jeszcze tylko wątpliwość odnośnie ścieżki idącej od prawej dolnej nogi tego korektora (?)(co ma 8 nóżek), ona idzie gdzieś w dół a potem w... siną dal. Myślę, że też ją muszę przerwać, jak zaznaczyłem podwójną kreską. Czy jeśli nie przerwę jakiejś ścieżki (bo niedopatrzę się na tym schemacie) to coś się może stać ?
  Dzięki.
  Przeróbka wejścia PHONO, wieża Panasonic SA-CH350
 • Pomocny post
  Poziom 28  
  Myślałem, że najlepiej żeby nie przeciąć żadnej ścieżki, po prostu wylutować jedną nóżkę R871, R872 i nóżkę "+" kondensatora elektrolit C885 i nóżkę "+" C886 ( chyba takie oznaczenia przy nich) i podłączyć jak na tym rysunku:
  Przeróbka wejścia PHONO, wieża Panasonic SA-CH350Przeróbka wejścia PHONO, wieża Panasonic SA-CH350Przeróbka wejścia PHONO, wieża Panasonic SA-CH350
  jednocześnie będą to kondensatory separujące składowe stałe wejścia

  "Mam jeszcze tylko wątpliwość odnośnie ścieżki idącej od prawej dolnej nogi tego korektora (?)(co ma 8 nóżek), ona idzie gdzieś w dół a potem w... siną dal. Myślę, że też ją muszę przerwać,"
  NIE NIE!!! Nóżka nr 8 tj "+" zasilania układu, patrz na schemat co umiesciłem obok!
  Lewa górna nóżka nr 4 tj "-" zasilanie. układ ma symetryczne zasilanie!

  A tak w góle to:
  -nóżka 1 (tam gdzie duża czarna kropka) :wyjście po korekcji kanału L
  -nóżka 2: wej. odracające kanału L, cały układ korekcyjny R-C jest połączony między wyj. a wej. odracającym.
  -nóżka 3: wej. (nieodwracające), na to wej. jest sygn z gniazda cinch L.
  -nóżka 4: tj "-" zasilanie
  -nóżka 5: wej. (tak jak nóżka 3) kanału P
  -nóżka 6: wej. (tak jak nóżka 2) kanału P
  -nóżka 7: wyj. (tak jak nóżka 1) kanału P
  -nóżka 8: tj "+" zasilanie
 • Poziom 10  
  Dzięki serdeczne, okazało się to rzeczywiście proste i skuteczne. Dobrze, że udało mi się dostać instrukcję serwisową, bo z rozłożeniem na części mógłby być problem. Po złożeniu wszystko działa jak należy. Jeszcze raz dzięki, bo bez podpowiedzi chybabym nie dał rady. Pozdr.