Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciemny ekran płyta główna ECS K7VTA3 ?

12 Lut 2008 19:56 1491 9
  • Poziom 12  
    Witam!
    Mam taki problemik z w/w kompem z płytą jak w tytule.
    Otóż po odpaleniu kompa ekran jest ciemny, kontrolka pracy dysku pali się non-stop.
    Moje pytanie brzmi: czy to płyta, czy procesor?
    Pozdr.
  • Poziom 16  
    Zacznij od resetu biosa. Podaj reszte konfigu. Czy do tej pory wszystko bylo normalnie?
  • Poziom 12  
    Witam
    Sprawa wygląda tak: dostałem kompa od znajomego znajomej, który uruchomił go zaraz po przeniesieniu z dworu i szlak go trafił, czyli do tej pory wszystko było ok. Aczkolwiek koleś był podejrzany, bo zasugerował, że płyta do instalacji biosa też jest. Także nie wiem. W związku z tym, że nie jestem za zbytnio obcykany jeżeli chodzi o "biosy' jak mam zrobić reseta? Wiem, że nie problemem jest kupić płytę na Allegro ale wolałbym zrobić to jak najmniejszym kosztem i czegoś się przy okazji nauczyć.,
    Pozdr
  • Poziom 17  
    Generalnie ta płyta to badziew niesłychany, no ale próbować zawsze można :D. Zworka do resetu biosu jest dobrze opisana; szukaj jej w okolicach baterii. Jeżeli nie ruszy to wywal wszystko oprócz grafiki i RAMu i sprawdź czy po włączeniu zgłosi braki

RAM dlugie tony chyba cały czas ale nie pamiętam dokładnie
    grafika długi i cztery krótkie

Jeżeli sie nie odezwie to płyta do śmieci
  • Poziom 12  
    Ok spróbuje. Nadmnienie tylko, że płyta na dzień dzisiejszy nie wydaje żadnych dźwięków - nawet "piknięcia" przy starcie ale ok zobaczymy.
    Pozdr.
  • Poziom 1  
    Mam komputer oparty o tę płytę i objaw ten pojawia się u mnie nieregularnie (2-3 razy w ciągu miesiąca). Kiedy go wyłączę i włączę ponownie jest ok. Może to taka przypadłość płyty a nie usterka.

• Poziom 17  
    Sprawdź czy kondensatory na płycie nie są napuchnięte.
    pzdr
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Witam.
    Zacznij od poodpinania od płyty wszelki podłączonych urządzeń (HDD, FDD, CD), wyciągnij ze slotów dodatkowe karty rozszerzeń (jeśli takowe są zainstalowane), wyciągnij kartę graficzną i moduł(y) pamięci, możesz jeszcze dodatkowo zdjąc radiator z procesora, wyciągnąć procesor z gniazda, po czym ponownie go tam porządnie umieścić, nie zapominając o założeniu radiatora. Spróbuj uruchomić tylko płytę z procesorem, jeśli byłoby ok to powinieneś usłyszeć sygnały dźwiękowe - błąd RAMu i VGA. Jeśli będzie cisza, zrób to samo ale na innym zasilaczu. Daj znać o efektach.
  • Poziom 12  
    Witam!
    Niestety płyta nadaje się do recyclingu. Po wymianie płyty jest ok.
    Dziękuje za zainteresowanie tematem.
    Pozdr.