Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon i320 6xLED

SONIAK12 12 Lut 2008 20:29 1838 5
  • #1 12 Lut 2008 20:29
    SONIAK12
    Poziom 23  

Witam
    Drukarka jak w temacie Canon i320 po próbie drukowania tylko komunikat że: "Głowica drukująca niezainstalowana" ,a głowice są, po otwarciu klapki karetka z głowicami przesuwa się prawidłowo, głowice można wyjąć, jest czysta i nie można się jej czepić. Chcąc sprawdzić czy czasem "papmers" nieprzepełniony używałem programu do diagnostyki tej drukarki i mogę odczytać wszystkie informacje zawarte w EEP-ROM DOOM i INFORMATION oraz z DEVICE ID jednak przy próbie użycia EEPRON CLEAR drukarka zwiesza się i świeci 6 razy pomarańczowy LED i raz zielony.
    Troszkę poczytałem forum ale ty były tylko info o 7, 8 albo 5 razach nic nie znalazłem na temat 6-ciu
    Stąd pytanie czy ktoś się nie spotkał z podobnym objawem i czy przypadkiem to nie koniec głowicy.
    Wszelkie inne metody RESET-u przy pomocy klawiszy i zasilania przetestowane bez skutku.
    Z góry dzięki za wszelkie info
    Pozdrawiam Soniak

0 5
  • #2 12 Lut 2008 21:28
    konmaj
    Spec od drukarek

Wygląda to na padniętą elektronikę głowicy i głowica nie jest wykrywana. A czy drukarka od razu po włączeniu sygnalizuje awarię czy też normalnie przechodzi w stan gotowości (ciągłe zielone światełko)?

0
  • #3 12 Lut 2008 21:52
    SONIAK12
    Poziom 23  

Witam
    Drukarka po załączeniu nie sygnalizuje żadnych błędów, świeci zielony LED i wszystko niby OK. A dalej to już jak pisałem wyżej.
    Niestety nie mam gdzie podstawić głowicy do sprawdzenia i stąd moje zapytanie .
    Pozdrawiam Soniak

0
  • #4 12 Lut 2008 23:59
    konmaj
    Spec od drukarek

To ja miałem kiedyś identyczną sytuację z modelem i350 - po włączeniu pozornie OK, a przy próbie drukowania komunikat o braku głowicy (nie jest też wtedy widoczny rysunek głowicy w Monitorze Stanu). Wykrywanie głowicy można na włączonej drukarce sprawdzić ten sposób, że po otwarciu klapy i wysunięciu karetki na środek, zamykamy klapę: jeżeli karetka schowa się wtedy do stacji parkującej, to głowica jest wykrywana, w przeciwnym przypadku karetka pozostanie na środku aż do włożenia sprawnej elektronicznie głowicy lub wyłączenia drukarki.

0
  • #5 13 Lut 2008 08:47
    leeart

Poziom 34  

Uszkodzona głowica drukarki i kasowanie pamoersów nic tu nieda. tylko wymiana na nową (ewentualnie przeczyść styki na głowicy i w karetce|)

0
  • #6 13 Lut 2008 18:58
    SONIAK12
    Poziom 23  

Witam
    Dzięki za zainteresowanie,i zgodnie z sugestiami uszkodzona głowica - sprzęt wraca do właściciela, a ja do innej roboty.
    Pozdrawiam Soniak
    Temat wyczerpany zamykam.

0