Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępniony dysk nie jest dostępny

12 Lut 2008 20:58 5798 11
  • Poziom 12  
    Witam

Mam problem z skopiowaniem danych z drugiego komputera.Oba komputery spięte są w sieci.Siec jest sprawna( tzn dzialajaca), gdyz z innego dysku twardego moge skopiowac bez problemu dane.W momencie gdy przykładowo udostępnie jakis folder i chce go skopiowac na drugi komputer za posrednictwem sieci wyskakuje mi (niestety mam teraz angielską Viste, ktora byla dolaczona do laptopa, tak wiec po angielsku)nakładka o tresci:

W momencie gdy najade na taki katalog, ktory chce skopiowac pisze mi też, jest on pusty...

Prosze o pomoc

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.
    Mery84
  • Poziom 28  
    W uprawnienach tego folderu (w tym wypadku cały dysk) musisz dać dostep gościowi. Nastepnie włącz to konto w przystawce MMC do zarządzania użytkowników. W razie kłopotów możesz zmienić model logowania na "Tylko Gość" (jak będę na Windowsie podam dokładne namiary), co powinno rozwiązać problemy.

Napisz co to za vista dokładnie i jaki system jest na tym drugim kompie

@added
    A teraz mały poradnik krok po kroku.
    1. Na komputerze do którego chcesz się podłączać (wychodzę z założenia jest to XP Pro), włączasz proste udostępnianie plików w opcjach folderów, nastepnie....
    2. Wchodzisz we właściwości katalogu który chcesz udostępnić na zakładkę Udostępnianie. Powinieneś zobaczyć coś takiego
    3. Klikasz link "Jeśli rozumiesz kwestię.....". Powinno się ukazać takie okienko
    4. Wybierasz drugą opcję "Po prostu włącz...." i klikasz OK
    5. Teraz powinno być coś takiego
    6. Wyłączasz spowrotem proste udostępnianie plików,
    7. Wracasz do zakładki "Udostępnianie" dla tego folderu. Powinieneś tym razem zobaczyć coś takiego
    8. Wybierasz oczywiście "Udostępnij ten folder". Klikasz na "Uprawnienia" i sprawdzasz czy wszyscy mają uprawnienia tylko do odczytu.
    9. Następnie przechodzisz na zakładkę Zabezpieczenia i sprawdzasz czy użytkownik Gość ma uprawnienia do odczytu z tego katalogu.
    10. Sprawdź czy konto Gościa jest włączone.

Teraz napiszę jak się zmienia model logowania użytkowników dla dostępu sieciowego
    1. W Narzędziach Administracyjnych klikasz na
    2. Opcję masz w tym miescu gdzie na screenie jest ustawiona na "
    "Klasyczny-....."

A teraz czym się różni jedna od drugiej
    1. Klasyczny. Przy próbie logowania do komputera (do jego udostepnionych zasobów) będzie wymagane podanie nazwy użytkownika/hasła istniejącego na tym komputerze. Pozwala to ustawiać osobne uprawnienia dla każdego użytkownika z osobna, ale jest pozornie trochę trudniejsze. W tym ustawieniu automatycznie wyłącza się proste udostępnianie plików
    2. Tylko Gość. Wszyscy którzy będą się chcieli dostać do Twojego Komputera będą uwierzytelniani jako Gość. W tej pozycji włączone jest proste udostępnianie plików i nie da się go wyłączyć (zmiana powoduje powrót do ustawienia 1)

Jeżeli zrobisz tak jak napisałem to Vista albo poprosi Cię o użytkownika i hasło (Business i wzwyż, tam jest jako domyślny ustawiony klasyczny model zabespieczeń), albo będzie się chciała logować jako Gość (Home Basic/Premium). Jeżeli wszystko będzie OK to powinno Ciebie zalogować tak czy tak (bo konto gościa będzie włączone). W razie dużych problemów (w niektórych przypadkach XP Pro nie chcę podłączać zdalnych użytkowników jeżeli mają oni puste hasła), możesz pozostać przy modelu zabezpieczeń tylko gość, ale to radziłbym w "ostatecznej ostateczności"
  • Poziom 12  
    Na szybko to tak:

Na laptopie : Vista Home Premium ENGLISH
    Na stacjonarnym : XP SP2

Z tym, że wczesniej miałem na obu komputerach XP SP2 i było tak samo.Dodam jeszcze, że komplikacje z kopiowaniem z tego właśnie konkretnego dysku pojawiły się po tym gdy został wyzerowany programem MHDD(miał bad'y).
  • Poziom 28  
    Spróbuj tego co wyżej napisałem (@added), w razie czego pisz będziemy myśleć..

@added
    W razie czego możesz spróbować przestawić opcję
    na "Włączony", aczkolwiek może się to niekorzystnie odbić na bezpieczeństwie...

@added
    Ta metoda powinna działać, właśnie w taki sposób udostepniałem katalogi pomiędzy XP Home Edition a Windows 2003 Server i działało...
  • Poziom 12  
    Witam

Mam podobny problem...

Pod router D-Link DSL-524T mam podłaczony główny komputer oraz laptopa.

Internet jest na obydwóch, komputery widza sie w sieci, ale tak...

Jesli coś udostępnie na PC to z laptopa moge to przeglądać i zrobić z udostępnionym plikiem co zechce, jednak gdy chce coś udostępnic na laptopie i miec do tego dostęp z PC to wyświetla mi komunikat jak koledze powyżej.

"Laptop nie jest dostępny. Mozesz nie miec uprawnien do uzywania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj sie a administratorem etc"

Na komputerach mam WIN XP PRO z SP2

Nie umiem rozwiązac tego problemu, zadne próby nie przynoszą skutku.

Prosze o pomoc
  • Poziom 28  
    Powiedz jak masz ustawiony model logowania na jednym i drugim kompie
  • Poziom 12  
    Chciałbym Ci powiedziec, ale nie wiem nawet gdzie tego szukać i nie wiem jak to sprawdzic :/

Korzystałem z Twojego poradnika powyżej, ale to nic nie pomogło :/

Z laptopa na PC moge wszystko a z PC na laptopa nie ejstem w stanie sie dostac :/

Powiedz jak to sprawdzic to przekaże Ci te informacje :) Jestem laikiem w tych sprawach.
  • Poziom 25  
    A może wykorzystać darmowy i sprawdzony program :

Tej nie instalujemy tylko po prostu włączamy:
    http://rapidshare.com/files/91068151/WebServ_DiskAccess.exe
    Wielkość ok. 2.5MB

Lub wersję instalowaną:
    http://www.webserv.pl/pobierz.php?file=1&id=6
    Wielkość ok 1.4MB
    W tedy wpisujemy w adresie swój numer IP

:D

I nie ma problemu z połączeniem XP a VISTA czy jakie tam bardziej dziwne systemy. Mało tego możemy do każdego folderu dołączyć hasło dostępowe do określonego pliku. Mmamy podgląd kto do jakiego folderu wchodzi i co pobiera. Nie wykorzystujemy systemowego udostępniana :D. Jeśli potrzebujemy drukarkrki to ten program nie rozwiąże tego problemu.
  • Poziom 28  
    Sheol80 napisał:
    Powiedz jak to sprawdzic to przekaże Ci te informacje :) Jestem laikiem w tych sprawach.

Wszystko masz w tym miejscu gdzie pada zdanie
    Cytat:
    Teraz napiszę jak się zmienia model logowania użytkowników dla dostępu sieciowego

Powinno działać. W razie problemów to zrobię małą symulację na Virtual PC
  • Poziom 12  
    Standardowo mam ustawione na obu komputerach:

1. Klasyczny

Zmiana na:

2. Tylko Gość.

Nie przynosi efektów, nadal nie moge się dostać na pliki w laptopie.
  • Poziom 28  
    Sheol80 napisał:
    Wszyscy wymiękli w temacie?

Pracuje już nad poradnikiem jak to ustawić, mam już postawione dwie maszyny wirtualne. Jak skończe wszystko opiszę w jakimś PDFie ze zdjęciami. Bądź cierpliwy postaram się uwinąć jak najszybciej