Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka automatyczna Blonberg

latanmp 29 Gru 2003 22:55 1977 4
  • #1 29 Gru 2003 22:55
    latanmp
    Poziom 12  

Pralka automatyczna Blonberg WA1820, programowana numerycznie (przyciskami takimi jak w kalkulatorze), po wprowadzeniu programu rozpoczyna działanie, po czy w krótkim czasie przerywa je i wyświetla kod błędu. Po odłączeniu taśmy łączącej programator z płytką na której jest procesor (zanim zdąży się wyłączyć) pierze normalnie. Nie mogę znaleźć uszkodzenia. Pomóżcie.

0 4
  • #2 29 Gru 2003 23:12
    ADAM Fx
    Poziom 12  

nie jestem fahowcem ale wydaje mi się że to może być błąd natury technicznej np. zapchany elektrozawór ,uszkodzona pompa może to coś z tego

miłem coś podbmego ze zmywarkom elektrozawór się zaklinował i niechciałe ruszyć błąd i błąd....

pozdrawiam

0
  • #3 30 Gru 2003 21:43
    latanmp
    Poziom 12  

Uszkodzenie prostego podzespołu wykluczam, pralka realizuje program po odłączeniu taśmy łączącej panel programujący z panelem procesora. Jeżeli nie odłączę po krótkiej chwili program się zawiesza. Upatruję uszkodzenie panelu programującego - prawdopodobnie procesor otrzymuje jakiś sygnał w trakcie realizowania programu i nie wie co robic dalej - zawiesza się (tak jak przy pralkach sterowanych numerycznie, kiedy zaniknie na ułamek sekundy napięcie).

0
  • #4 31 Gru 2003 09:12
    fiLEM0Nik
    Poziom 14  

no wlasnie,moze jakis styk jest przypalony i wprowadza jakies bledy,iskrzy czy cos,moze nawet glupi wlacznik od dekla albo jeszcze glupsze szczotki od silnika sieja,wiem ze to brzmi smiesznie ale mialem taki przypadek w pralce elektronicznej philips(wogole co to byla za pralka?!?!).
    poradzilem sobie obserwujac do znudzenia w ktorym miejscu sie zawiesza i wyszlo ze wtedy kiedy rusza silnik,nie wiem czy to faktycznie szczotki bo zmienilem czy ten przelacznik bo tez popodginalem ale zadzialalo
    pozdrawiam

0
  • #5 01 Sty 2004 23:14
    latanmp
    Poziom 12  

To sprawdziłem, podzespoły działają bezbłędnie, jedynie w samym panelu programującym musi być coś nie tak, kiedy go odłączę, wszystko działa OK. Dzięki za podpowiedź, ale to nie to.

0