Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch logixx SGU 0902

WIELKI_BOBO 12 Lut 2008 21:02 8411 11
  • #1 12 Lut 2008 21:02
    WIELKI_BOBO
    Poziom 18  

Witam koledzy, problem polega na tym, że wpadła mi w ręce zmywarka jak w temacie, a konkretnie jest to model z Norwegi, więc cały soft jest w tym języku, na wyświetlaczu jest napis, IKKE STARTET, sprzęt kompletnie na nic nie reaguje, wszystko sprawdziłem, moduły wygladaja idealnie, niestety norweskiego to ja nie znam i dlatego moje zapytanie w celu potwierdzenia przypuszczeń co do uszkodzenia elektroniki.

0 11
  • #2 12 Lut 2008 21:25
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Ikke startet to znaczy "nie wystartowało"
    Czy wyświetla coś jeszcze, jakąś literę?
    Sprawdź czy ta chora blokada zamka działa, czy się nie zacięło i nie stanęło na opak ;)
    Język można zmienić na inny, poszukaj tu instrukcji http://www.bshappliancecare.com/ jak go zmienić.
    Aquastop, ten na wężu sprawny? W Norge jest ogromne ciśnienie wody w instalacji i często gęsto to pada.

0
  • #3 13 Lut 2008 01:09
    WIELKI_BOBO
    Poziom 18  

No troszkę bliżej, jednak nic nie wyświetla poza tym i ten napis rytmcznie mruga(podświetlany od przodu, czyli tak jakby była w opcji zamkniętej, są tam dwa wyświetlacze góra - podświatlana w momencie wyboru programów i dół przy zamknietych drzwiach, u mnie pali ten dól, przy zamkniętych), ta blokada zamka jest faktycznie chora i była zblokowana w opcji zamkniete(i ni cholery nie dało się drzwi otworzyć, musiałem rozmontować to ustrojstwo), mikrostyki blokady na krótko też nie dają zmian w jej zachowaniu, nie reaguje sprzęt na nic poza dzwiękiem pik po naciśnięciu obojetnie jakiego guzika mrugając sobie napisem
    Niestety pod tym linkiem nie udało mi się wyszukać nic poza instrukcją montazu sprzętu więc języka tez nie zmienie.....
    jakieś sugestie.....

0
  • #4 13 Lut 2008 05:50
    skryn
    Admin grupy AGD

WIELKI_BOBO napisał:
    niestety norweskiego to ja nie znam i dlatego moje zapytanie w celu potwierdzenia przypuszczeń co do uszkodzenia elektroniki.

Język zmieniasz:

Instrukcję obsługi ściągniesz na stronie Boscha, wpisując podobny model SGS0908/02

0
  • #5 13 Lut 2008 07:41
    mrhari

WIELKI_BOBO napisał:
    , ta blokada zamka jest faktycznie chora i była zblokowana w opcji zamkniete(i ni cholery nie dało się drzwi otworzyć, musiałem rozmontować to ustrojstwo)

Jeśli jest sprawna powinna dać się otworzyć ale trzeba użyć znacznie większej siły. Sprawdź jeszcze triaka tej blokady "I"
    Reset robi się przez wciśnięcie i dłuuższe przytrzymanie włącznika głównego.
    Jak krańcówki zamków są sprawne i reset nie zadziała to pewnie elektronika siadła.

EDIT , co ja pisze, jak nie startuje to reset nic nie zmieni

0
  • #6 13 Lut 2008 12:05
    WIELKI_BOBO
    Poziom 18  

Tak tak, dzięki Panowie za cenne rady, niestety skutek mizerny, niestety nic a nic jej nie rusza, resety i takie tam inne kombinacje uparcie pali na mniejszym wyswietlaczu ten napis nie zmieniając swego zachowania, elementy wykonawcze posprawdzałem sa ok cosik musiało ja palnąc głębiej niestety.
    Jeżyka tez nie zmieni bo w tryb ustawień nie wchodzi oczywiście.....
    Jeszcze pokombinuje tak łatwo jej nie odpuszcze, ale dzięki za cenne sugestie....

0
  • #7 13 Lut 2008 13:57
    mrhari

Nie reaguje na przyciski, a nie sa czasem te przyciski zawalone jakims tluszczem czy innym syfem?

0
  • #8 13 Lut 2008 15:03
    WIELKI_BOBO
    Poziom 18  

Nie nie sa, ale teraz wyglada to tak zrobiłem resecik na wyswietlaczu wyskoczył wybór języka... przyciskami + - wybrałem polski i po akceptacji przyciskim OK od razu wywala napis... program nie rozpoczęty ...i tak sobie mogę restartowac w koło, całość się dzieje oczywiście na małym wyświetlaczu, górny jest martwy.
    W szystke elementy wykonawcze są ok na płycie, blokada nie działa...
    Jednak ja stawiam na ta elektronike...co myślicie

0
  • #9 13 Lut 2008 16:07
    mrhari

Wyglada ze ta mala elektronika z wyswietlaczem jest uszkodzona.

0
  • #10 13 Lut 2008 20:42
    WIELKI_BOBO
    Poziom 18  

Mówisz ta mała elektronika...., ale zasilanie blokady nie działa.....tzn poskładałem ją i oczywiście drzwi się otwieraja już, jednak nie zmienia to nic, a powinno w momencie otwarcia przeskoczyć na duży wyswietlacz, mikrostyki w tej blokadzie są sprawne, całą blokade napędza silnik i zarówno zasilanie silnika jak i mikrostyków wchodzi do dolnego modułu, czym sterują poszczególne triaki(są ok)generelnie troszke poszperałem w niej i górny wyswietlacz jest połączony z dolym modułem tylko czteroma kabelkami, wszystko inne wychodzi z dolnego modułu,
    Na co stawiacie góra czy dół, nie mam na podmianke aby sprawdzić

0
  • #11 13 Lut 2008 21:11
    mrhari

Przy otwartych drzwiach wciśnij i trzymaj dwa przyciski z lewej strony wyświetlacza i włącz zmywarkę. Używając przycisków + i - ustaw na wyświetlaczu S3.
    Przyciskiem start (prawy dolny) spróbuj uruchomić program testowy. Jak wystartuje to w/g mnie dolna elektronika a jak nie to góra ale głowy nie dam :)

1
  • #12 14 Lut 2008 14:42
    WIELKI_BOBO
    Poziom 18  

Niestety nie wchodzi w program a w zasadzie wogule nie startuje, po przytrzymaniu i włączeniu od razu przechodni do... program nie rozpoczęty.... i lipa nic na nią nie działa poza wyborem języka, a czy drzwi zamknięte czy otwarte to tez jej nie robi róznicy
    Wniosek skopana elektronika, ale która hmmmm

1