Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N80 brak połączeń wychodzących

12 Lut 2008 22:27 1986 4
  • Poziom 10  
    Witam.Jestem w UK - na allegro kupiłem N80-ponoć z UK jednak dzwonic z niego nie moge.Kom działał w Vodafone lecz wczoraj zdjąłem simlocka przez kod i okazało sie że karta O2 sie nie loguje natomiast karta ERA bez problemu.Kupiłem tu także karte Lebara do połączeń międzynarodowych i ona także wchodzi.Obie te karty przyjmują sms'y a na Lebara można nawet dzwonić.Początkowo karta O2 sie zalogowała bez problemu a z Lebary wysłalem kilka esek.Teraz zmieniam wszystkie opcje,przywracam ustawienia fabryczne, wertuje google i tak naprawde nie wiem co jest grane,nadal nie moge dzwonić gdyz pojawia sie komunikat CALL NOT ALLOWED. Wersja oprogramowania jest nadal angielska a telefon jako smartphone działa idealnie Jeśli ktos miał podobny problem bądź jesli wiecie w czym tkwi szczegół to prosze o jakąś porade. Nie mam pojęcia czy jest to wina sprzętowa czy programowa. Prosze o pomoc i pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 39  
    jeśli fon loguje Ci się do sieci to masz namieszane w menu fona , ale jeśli fon przyjmuje kartę - to znaczy jak podasz PIN lub nie podajesz i masz komunikat - USIM Blocked - czy jakiś podobny - to masz simlocka.
    Jeśli nie masz takiego komunikatu a fon próbuje zalogować się do sieci i pisze że sieć nie znaleziona to albo masz uszkodzony fon , albo karta straciła aktywację. Bywa też i tak że niektóre karty nie chcą działać z niektórymi modelami telefonów.
  • Poziom 10  
    Z tych kart korzystam na innych telefonach... Po zdjęciu simlocka pokazał sie komunikat o poprawnym odblokowaniu telefonu.Myslalem o blokadzie operatora ale karta ERA pokazuje że korzysta z T-Mobile a Lebara że ze swoich nadajników więc blokady Vodafone nie powinno byc bo by żadnej nie logował.Po za tym zasięg jest na maxa.Karte O2 przyjmował kilka razy a teraz ją odrzuca(faktycznie troche namieszałem w ustawieniach) ale mimo wszystko próby dzwonienia kończą sie komunikatem 'call not allowed' a w przypadku niezalogowanej O2 "comunication error". Blokady wszystkie pozdejmowałem typu PIN itp. W sieci znalazłem rozwiązanie że ktos zmienił w ustawieniach z LINIA2 na LINIA1, ja jednak takich ustawień tutaj nie znalazłem.
  • Poziom 12  
    Nie przejmuj się jak wrócisz z nim do Polski będzize wszystko OK :D W UK blokuje się nie tylko krojone, ale ze względu na powszechne ubezpieczenia telefonów jest tam pełno zablokowanych słuchawek(zgubione, uszkodzone przez użytkownika, zgubione w domu i znalezione z powrotem - ubezpieczyciele nie chcą odnalezionych z powrotem telefonów) .. Ludzie kupują słuchawki tam zablokowane i wiozą do PL bo mała szansa, że ktoś pojedzie z tel. do UK, a jednak Tobie się zdarzyło ..
  • Poziom 10  
    Dzięki za szybkie odpowiedzi.Chyba dam sobie spokój z szukaniem i zwyczajnie będe z niego w PL korzystał;) Faktycznie to zapomniałem o tych ubezpieczeniach telefonów gdyż u nas sa one mało popularne - mysle że to będzie powodem braku połączeń.Więc pozdrawiam i jeszcze raz THX:)