Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oscyloskop radiotechnika

piter11 29 Dec 2003 23:32 4861 8
e-mierniki
    piter11
    Level 12  
    RADIOTECHNIKA TYP DT6620
    czy ktos pracuje na tym sprzęcie i czy jest to cos dobrego?

Przeniesiono z Usterki samochody
    <Acula>
  • e-mierniki
    ACULA
    Level 34  
    normalny oscyloskop jak kazdy inny, zależy do czego potrzebujesz, dla mnie oki

----------
    to wszystko zalezy za ile itd, nie można jednoznacznie odpwiedzieć, oscyl jest nie najnowszy (nie oznacza że nie jest dobry) ale za dobrę cenę sam wziąłbym go
    piter11
    Level 12  
    chodzi mi o to, iz dopiero w chodze w elektronike samochodową i jest to mój pierwszy oscyloskop i zastanawiam sie czy warto cos takiego kupic
  • e-mierniki
    Pelos
    Level 11  
    Hejka :-)
    Ja taki wlasnie naprawiam (udalo mi sie odpalic przebiegi, tylko jeszcze nie na kazdym ustawieniu podstawy czasu dziala mi podstawa czasu :)) - podobno porzadny sprzet.

--
    Pelos
    http://www.pelos.pl
    boomerang
    Level 19  
    piter11 wrote:
    RADIOTECHNIKA TYP DT6620
    czy ktos pracuje na tym sprzęcie i czy jest to cos dobrego?

Przeniesiono z Usterki samochody
    <Acula>

Osobiscie nia pracowalem na tym, ale od wielu lat uzywalem od tego
    samego producenta DT516A. Z wyjatkiem koniecznosci wymiany lampy
    nic sie nie dzialo, moze z wyjatkiem brudzenia sie czolowki.
    JohnJohn
    Level 12  
    Dotyczy celowości zakupu i naprawy DT6620

DT6620 -oscyloskop wyprodukowany przez zakład Radiotechnika z Wrocławia - dość duzy gabarytowo (nie za bardzo zatem się nadaje do naprawy u klienta w domu - poza tym producent zaleca po przeniesieniu w inne miejsce aby troche postał - żeby dostosował się do temperatury otoczenia -oczywiście trzeba go uziemnić (bolec uziemniajacy! - nie tylko ze zwględu na bezpieczeństwo ale również ze wzgledu na zakłócenia)). Moim skromnym zdaniem samodzielna naprawa w wiekszości przypadków nie ma sensu poniewaz :
    -sprzęt taki powinien być poddany wzorcowaniu (zaleca się taką procedure powtarzać co parę lat - na pewno niezbędna po naprawie bloków odchylania)(inaczej nie ma pewności że wskazuje poprawne wyniki) -wzorcowanie realizuje firma Radiotechnika (wbrew pozorom nie jest to banalna sprawa) - i kosztowac to powinno ok. 50 zł
    - inne naprawy też najlepiej zlecić tej firmie (wydaje się że biora tyle co potrzeba - koszt cześci + fatyga za pracę - w sumie wychodzi nie wiele więcej jakby ktoś to samodzielnie naprawił (oczywiście jest to tylko moja opinia)) - namęczymy się solidnie a naprawa nawet z serwisówką tak złożonego przyrządu pomiarowego nie jest w większości sprawą błachą.
    W radiotechnice zapewne można zakupić podrecznik użytkownika - powinna byc w nim opisana procedura ustawień i regulacji dostepnych dla użytkownika. Oryginalna serwisówka jest dość grubym podręcznikiem -pełno schematów - procedur ustawiania - w sumie mnóstwo kserowania a i to na nie wiele zdaje się bez drugiej "książeczki" z rysunkami płytek na które naniesienio lokalizacje poszczególnych elementów.
    Ogólnie posiadam takowy i używam - moim zdaniem jest to jeden z lepszych oscyloskopów analogowych jakie wyprodokowano w Polsce - ale trzeba się tym umieć posługiwać(instrukcja obsługi), duza lampa oscyloskopowa - dość dobra dokładność, posiada "lupę czasową". Za oscyloskopem przemawia też serwis dostępny w kraju. W zasadzie oscyloskop taki (uszkodzony na ogół w niewielkim stopniu) mozńa czasami kupić na giełdach elektronicznych za jakieś 200-250 zł - i zanieść do naprawy i cechowania - i powinniśmy mieć oscyloskop wycechowany za jakieś 500 do 550 zł + koszty transportu.
    Do dokładnych regulacji polecam oscyloskop cyfrowy(w porównaniu z analogowym - drogi i ...czasami lepiej dokonac pomiaru analogowym).

Uwaga - są to tylko moje opinie - przy podejmowaniu decyzji o zakupie polegaj na swojej.
    anmey
    Level 11  
    Czy Radiotechnika istnieje i nadal produkuje (naprawia) oscyloskopy ? Jeżeli tak to jaki jest do nich kontakt.