Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

junkers euroline - cisnienie 0 bar ??

13 Lut 2008 11:50 6725 5
  • Poziom 10  
    Witam.

Ciśnienie wskazuje 0 (zero), pulsuje dioda 90 st. i czerwony przycisk odblokowujący ??

Jest to model dwu-funkcyjny.
    Wcześniej wszystko działało prawidłowo, nie zwróciłem uwagi jakie bylo ciśnienie czy spadało systematycznie, czy nagle; żaden reset wyłączenie/włączenie nie pomaga, zaraz po włączeniu zaczynają migać diody.

Jakieś pomysły?
    Z góry dzięki za radę.
    Łukasz

Moderowany przez DonRomano:

Czy kolega ma jakiś problem z klawiaturą PC i polskimi literami? Proszę poprawić post.

• Specjalista - systemy grzewcze
    sprawdz instalacje czy nie ma jakis wycieków , dolej wode do kotła oczywiscie jak jest zimny do 0,8 bara rozgrzej układ i patrz na wskazówke ciśnienia jak mocno rosnie cisnienie to przed 3bary wyłacz odetnij na zaworach instalacje (zakładam ze masz taka mozliwosc) i dalej patrzhttps://www.elektroda.pl/rtvforum/topic938268.html
  • Poziom 10  
    próbowałem dolać wody (takim zaworem po lewej stronie pod obudową), wskaźnik ciśnienia jednak nie podnosił sie a po jakimś czasie zaczęła kapać i lecieć woda z zaworu (chyba ciśnieniowego) znajdującego sie po prawej stronie pod obudową (taki czerwony), w miedzy czasie wzrósł nieco wskaźnik ciśnienia (tak może do 0,4) ??

Dodano po 3 [minuty]:

a wycieków nie zlokalizowałem/ zauważyłem
  • Poziom 10  
    Faktycznie:
    zatkany (zakamieniony nieco) był przewód od ciśnieniomierza, ponadto fachowiec wymienił czujnik gazu - flue gas safety device.

Łyknął 150 (chciał 170) pln-ów.

A teraz kocioł się wiesza (miga 90 i czerwony) na ciepłej szybciej sie wiesza na CO nieco później.

Jakieś pomysły??

Łukasz.

• Moderator na urlopie...
    Możliwe uszkodzenia:
    - czujnik ciągu kominowego
    - czujnik NTC
    - pompa obiegowa
    - zawór sterujący - 3 drogowy
    Sporo tego, ale niestety