Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera FS-1118 MFP - Problem z konfiguracją skanera

Iron79 05 Mar 2011 11:30 63633 67
    piwos
    Level 24  
    A po usb powinna drukować???
    Pytam bo podłączyłem po usb, zainstalowałem a tu także kiszka. Drukarka drukuje, a skanera nie widzi. Nie wiem co jest?
    Czy są jakieś myki w tych skanerach, które przy instalacji trzeba wykonać?
    Może coś w ustawieniach na panelu lub w menu, oknach sterownika twain albo coś innego? Pomóżcie bo mnie powoli coś przy tym maleństwie zalewa :D
    oczywiście maszynka: FS-1018
    Overold
    Level 20  
    Faktycznie coś koledze oczy zalało :)
    Quote:
    Muszę kolegę rozczarować FS1018 nie ma możliwości skanowania po sieci a jedynie wysyłamy jako załącznik do e mail

Szczególnie polecam zwróć uwagę no końcowy tekst "a jedynie wysyłamy jako załącznik do e mail"
    piwos
    Level 24  
    A pisano gdzieś, że po usb przy pomocy jakiegoś programu - paper port można drukować ?
    To jak to z nimi jest?
    Czy tylko jako e-mail? Czy to jest ostateczność? Jak kolega brał od dystrybutora (2009r) to mówili że po usb skanuje. Jak to jest, czyżby ktoś robi kogoś w... :cry:
    Cześć :D
    piwos
    Level 24  
    A czy moglibyście krok po kroku rozwinąć temat jak skanować korzystając z tej ostateczności ?
    - skanowanie jako załącznik na maila, jak i co poustawiać żeby zadziałało
    Bitels85
    Level 25  
    Witam mam ten sam problem, chociaż nie do końca. Mam urządzenie olivetti dcopia 18mf i laptopa z win7 64x. Problem polega na tym, że po podłączeniu urządzenia przez usb instaluje się ono jako kyoxera FS 1118. drukowanie idzie bez zarzutu, ale skaner wywala błąd, nie ma on kodu po prostu BŁĄD SKANERA. znalazłem sterowniki typowo pod olivetti do win7 64x ze strony olivettibenelux.com ale nadal jest to samo. we właściwościach jest wykaz urządzeń: uniwersalna drukarka ok, usb ok, olivetti mfx ok, olivetti mfp - problem z urządzeniem, czy twain + paper port tu pomoże?
    Overold
    Level 20  
    Witam.Nie wiem ile masz zacięcia ale ja po 3 godz się poddałem jeżeli chodzi o skanowanie po USB do win 7. Proponuje zakup switcha najprostszego i skonfiguruj wysyłanie po sieci śmiga bez zarzutu i problemu.No wiem kable będą ,ale problem zniknie.
    Natomiast jest jakiś problem z obsługą USB i Win 7
    Pozdrawaim
    Bitels85
    Level 25  
    no ja sie poddałem po 4 godzinach i typowo nie mogę nic wymyślić już...
    User removed account
    User removed account  
    Overold
    Level 20  
    Witam
    To może po kolei tak od góry w komand center
    Name: Nazwa która będzie się wyświetlała w książce adresowej w kopiarce.
    e mail address: e mail na który będziemy wysyłać wiadomości do osoby /name/
    Host Name: Adres IP komputera na który będziemy skanować do folderu
    Path: Nazwa folderu udostępnionego na pełnych prawach/Duże i małe litery mają znaczenie/
    Log.User.Name: Nazwa logowania do komputera jeżeli są pulpity to nazwa na jaki pulpit,jeżeli komp. pracuje w domenie to poprzedzony nazwą domeny i tak np. domena/Jola
    Login Password: Hasło logowania Jeżeli nie ma hasła kasujesz kropki i zostaje puste pole
    No i na samym dole masz prześlij lub submit. I oczywiście restart kopiarki

W konfiguracji e mail widzę dwa błędy autentykacja powinna być other.Login user name powinno być chyba do małpy
    Seder adress nie może być taki sam jak odbiorczy
    Zwiększ limit e mail
    W zakładce zaawansowane powinieneś mieć LDAP to jest powiązanie maszyny ze strukturą Active Direcory należy włączyć usługę i skonfigurować

No to chyba wszystko na takich ustawieniach musi działać na PW wysłałem instrukcję gdzie masz kody błędów po kodach będziesz wiedział gdzie musisz szukać przyczyny
    Pozdrawiam :D
    User removed account
    User removed account  
    Overold
    Level 20  
    Witam
    Tutaj ściągnij sobie i postępuj zgodnie z instrukcją skorzystaj też z instrukcji obsługi i strony 6-6 tam masz kody błędów. Kod 1101 oznacza złą nazwę serwera smtp dla e mail i nieprawidłową nazwę hosta czyli zły adres IP dla skanowania do SMB.Skorzystaj z poczty WP ustaw sobie jakiś adres do testów ja mam taki adres i korzystam z niego w razie problemów z adresem firmowym. Ustawienie LDAP wspomaga książkę nadawczą która jest pobierana z AD działa jaka książka zewnętrzna. niestety początki są trudne i też poświęciłem dużo czasu a teraz masz wszystkie ustawienia podane i tylko dokładnie powprowadzać i powinno być ok. Spróbuj z laptopem podłączonym do urządzenia na skrosowanym kablu poustawiaj wszystko i walcz :D
    Korzystaj z kodów które generuje maszyna i je niweluj a sukces sam przyjdzie :idea:
    Jeżeli chodzi o domenę to może masz rację ja nigdy tego nie pamiętam i zawsze próbuję
    Pozdrawiam
    janosh
    Level 12  
    Witam!

Już myślałem, że drugi dzień posiedzę przy konfigurowaniu wysyłania na e-mail z błędem 1101.... Powyższa instrukcja na dzień doby pokazała mój błąd: MUSI być podany IP serwera DNS w ustawieniach TCP/IP! Inaczej nie rozpozna nazwy serwera SMTP!!!!
    Pozdrawiam!

Ps. Nazwa logowania użytkownika jako pełny adres e-mail (przynajmniej u mnie tylko tak działa).
    Grrafi
    Level 12  
    Dobra, to teraz ja...

Znajoma ma takie urządzonko. Podpięte przez USB do kompa, nie przez sieć. skaner dodany, ale nie wiem, jak skanować. Ktoś pisał, że zamiast paperport mozna irfan view uzywac. U mnie na HP wielofunkcyjnej skanowanie działa prze ten program bez problemu, ale niestety u znajomej Irfan View nie widzi skanera....

Jak to zainstalować, żeby wreszcie działało? Bo mnie już szlag trafia... Czy przy normalnej instalacji (nie sieciowej) tez trzeba się bawić w udostępnianie folderu itp???
    sir-zak
    Level 18  
    Jak twain driver jest zainstalowany to Irfan View musi widzieć skaner. Kwestia zmiany źródła. Tak samo jak, np. Office.

Udostępnianie folderu przy podłączeniu przez USB nie ma nic wspólnego, bo obraz trafia do programu.
    Grrafi
    Level 12  
    No i mnie też się wydaje, że jak TWAIN jest zainstalowany, to IV powinna widzieć skaner... Ale nie widzi. W XP sp3. Drukowanie chodzi, kopiowanie to normalne, że chodzi, tylko to skanowanie nie...

A gdzie znaleźć nr IP po którym można wejść do command center? I czy pogrzebanie tam coś da?
    Grrafi
    Level 12  
    Podbije temat...

Jak wejśc w panel administracyjny urządzenia Kyocera? Gdzie znależć IP dzięki któremu się do niego dostanę, jeśli drukarę podłączam przez kabel usb?
    krzys_ka
    Level 25  
    Command Centre: panel konfiguracyjny jest dostępny po podłączeniu urządzenia przez interfejs sieciowy, NIE USB. możesz sobie skrosować kabelek i podpiąć bezpośrednio do fs'a, poustawiać na sztywno IP'ki w PC i fs - wtedy będzie chodzić skan do SMB.
    Jeżeli chodzi o TWAIN'a to rozumiem, że poprawnie zainstalowałeś odpowiedni sterownik dla FS-1118 oraz poprawnie go skonfigurowałeś? Pytam, bo wiele osób wpina kabelek i instaluje sterownik a potem ma pretensje, że nie działa.
    Grrafi
    Level 12  
    Wpiąłem kabelek, zainstalowałem TWAINa, otworzyłem pliczek TWAINA, dodałem skaner .... Coś więcej tam trzeba zrobić??
    krzys_ka
    Level 25  
    No i nie zainstalowało huba który jest potrzebny do skanera, odinstaluj wszystko i ponownie zainstaluj jak pisze w instrukcji a kabelek wepnij, kiedy cie o to poprosi. Ot taka humorzasta ta kyocera jest..
    Mr.Corum
    Level 9  
    Dawno się nikt nie odzywał w temacie problemów z tym urządzeniem, więc moja kolej...
    mam FSa podłączonego do modem routera od vectry po kablu rj, razem z komputerem stacjonarnym. Jednocześnie do wifi są podłączone 2 laptopy. Ze wszystkich urządzeń drukowanie działa bez zarzutu. Problem pojawia się oczywiście ze skanowaniem... Próbowałem ustawić skanowanie do folderu, ale się poddałem. Stwierdziłem, że będe skanował na maila... ale też nie udało się wszystkiego ustawić, żeby działało... zawsze jakiś błąd, 1101, 2101 albo 3101... obecnie przy skanowaniu na maila mam błąd 3101, a do fodleru 2101.
    Poza tym do końca nie wiem jak udostępnić folder do skanowania "na pełnych uprawnieniach"

Drodzy forumowisze, proszę Was o pomoc. Skaner jest mi potrzebny do pracy.
    Pozdrawiam.
    Overold
    Level 20  
    Witam
    Po pierwsze napisz jakie systemy operacyjne po drugie jakie antywirusy po trzecie jaki firmware Fs 1118 masz na stronie stanu. PoczytajTutaj. A tak na marginesie to w tym temacie napisano chyba wszystko
    Pozdrawiam
    Mr.Corum
    Level 9  
    Wiem, że tutaj już wiele napisano jednak po przestudiowaniu poprzednich wskazówek dalej nie udało mi się nic ustawić.
    Wersja system firmware to 2GM_2000.007.001, komputer do którego miałyby być skanowane dokumenty działa pod kontrolą Win7, antywirus to eset. Być może łatwiej będzie skonfigurować wysyłanie na maila, co nie będzie wielce problematyczne dla mnie, jednak nie wiem jak skonfigurować skrzynkę gmailową - w sieci są rózne informacje.
    sir-zak
    Level 18  
    Przede wszystkim zobacz czy wejdziesz na ten komputer z innego komputera w sieci. W win7 udostępnianie chronione hasłem musi być wyłączone.
    Mr.Corum
    Level 9  
    wejśc mogę, widzę co prawda tylko partycję E którą kiedyś udostępniałem w ramach grupy domowej, mogę na nią wejść, ale nie mogę nic zrobić. Rozumiem, że aby udostpęnić folder do skanowania, muszę udostępnić w ramach grupy domowej całą partycję na której on się znajduje? JAk się udostępnia na "pełnych prawach" bo tego nie rozumiem.
    Overold
    Level 20  
    Zacznij od poczytaniu jak udostępnić folder w win 7 Link
    Skonfigurowanie e mail jest opisane bardzo dokładnie w linku który podałem, zamiast nazwy serwera SMTP proponuje użyć adres IP
    Mr.Corum
    Level 9  
    Niestety mój komputer chyba ma jakiś problem ze sobą, udostępniłem folder - nic, udostępniłem całą partycję ana której znajduje się folder i z innego komputera mogę wejść na tę partycję, ale nie mogę nic na niej zrobić
    haxigi
    Level 8  
    Witam.

Mam podobny problem co koledzy up, z tym że u mnie w książce nie ma pól login i hasło w SMB.

Sprawa wygląd tak;

IP komp: 162.168.1.13 (mój host w książce)
    Folder: Skany (mój path w książce)
    komputer nie wymaga żadnych danych do logowania, również w książce adresowej nie ma pola login i password.

Daję submit.

Folder na dysku C:\Skany jest udostępniony w sieci i ma zezwolenie dla wszyskich na odczyt i zapis.

Wchodzę w urządzeniu na send, książka, komputer, ip 192.168.1.13, login (wciskam 1 pokazuje się .), hasło (wciskam 1 pokazuje się .), no i ostatecznie daję skanuj. Urządzenie skanuje, ale po wszystkim wywala błąd 1012 odnośnie błędnego loginu lub hasła.

Nie wiem właśnie o jaki login może chodzić? Do folderu w sieci nie potrzeba hasła, do komputera w sieci również.

Na windows XP ta sama konfiguracja działała, po zmianie na Win7 nie chce przesłac do kompa skanu.
    krzys_ka
    Level 25  
    Ma Kolega stare oprogramowanie, w którym trzeba było ręcznie wprowadzać login i hasło, w XP to działało...tak bo można było wklepać cokolwiek i to chodziło (jak kiedyś ppp w TPSA).
    W win7 należy podać login do komputera i hasło (chyba że jest wyłączone w ustawieniach sieci udostępnianie z hasłem). W ustawieniach zaawansowanych udostępniania należy jeszcze raz odszukać i nadać uprawnienia do zapisu dla użytkownika (loginu). Oczywiście użytkownik koniecznie jako administrator.

pozdrawiam