Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można połączyć kilka alarmów? tj. np. 3 centrale

13 Lut 2008 17:44 4946 23
 • Poziom 9  
  Posiadam kilka zabudowań dom , sklep , sklep(budowa)
  W jednym sklepie jest już zainstalowany alarm bodajże satel Ca-6
  wszystkie budynki sa polaczone ze saba przynajmniej 3 kablami ftp
  I tutaj pojawia sie pytanie...ponieważ zamierzam kupić jeszcze 2 centrale alarmowe to czy jest możliwośc spięcia ich razem?? Chodzi o to że jedna centrala miałaby dialer który dzwoni do ochrony a reszta central np po wzbudzeniu dawała sygnał do niej o wzbudzeniu. I odwrotnie a kiedy zaczna wyć 3 syreny to jakoś złodziejowi zawsze głośniej będzie.
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 25  
  Są systemy integrujące kilka systemów alarmowych, jednak nie należą do tanich (np. Ulisses firmy STEKOP). Z tego co słyszałem SATEL pracuje nad systemem integrującym ich centrale (są na razie w fazie projektów).
 • Pomocny post
  Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Najprościej spiąć wyjścia dwóch central z wejściami trzeciej z dialerem. Wtedy alarm w którejkolwiek centrali uruchomi alarm w centrali nadrzędnej która powiadomi ochronę.
 • Pomocny post
  Poziom 41  
  Jeśli w nowo budowanych lokalach nie ma systemu może warto byłoby pokusić się na zamianę tej CA-6 na coś większego z możliwością rozbudowy np Integra z modułami rozszerzeń. Miałbyś wtedy jedną centralę, w każdym lokalu ekspander - "podcentralę" z manipulatorem (-ami), jedno powiadamianie itp.

  M.
 • Poziom 9  
  Dobry pomysł z Integrą i ekspanderami tylko 3 ftp to jedak bedzie mało lokale maja po 400m2 wiec przewiduje tam min. po 8 czujek i kontraktrony najzwyczajniej braknie linii.

  Odnośnie spięcia dwóch wyjść z wejściem trzeciej(dialer) ta opcja bedzie dostepna w CA-10?? Chodzi o wyjścia niskoprądowe OC?? Ktoś używał może podobnej konfiguracji? Spodobał mi się ten pomysł.
  Dziękuję za zainteresowaniem tematem
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 41  
  W wersji z ekspanderami miałem na myśli takie rozwiązanie, że w jednym lokalu będzie centrala (z manipulatorem), do niej na jednej skrętce podłączony będzie ekspander z manipulatorem (ale umiejscowiony fizycznie w drugim już lokalu) i tak samo ekspander w lokalu trzecim. Aby zapewnić prawidłowe ich działanie trzeba by zastosować ekspandery z zasilaczami (także ze względu na zasilanie czujek).
  Co do drugiej części pytania - to zadziała na pewno. Można podpiąć dwa wyjścia z różnych central do jednego wejścia (najlepiej przez jakieś przekaźniczki), można kaze z wyjść dołączyć do osobnych wejść - do wyboru, do koloru...;-).

  M.
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Co do wersji z ekspanderami to nie wiem jak magistrale zniosą kable ftp, satel ich podobno nie zaleca. Poza tym trzeba ciągnąć dwie magistrale (ekspandery i klawiatury). W wersji ze spinaniem central wystarczą dwie żyły z jednego i dwie żyły z drugiego lokalu. Na pewno pomysł kol. sharpa z integrą jest bardziej elegancki, daje podgląd i obsługę wszystkich systemów na klawiaturze lub komputerze w obiekcie nadrzędnym, tylko bał bym się zakłóceń na magistralach.
 • Poziom 31  
  Ja bym zrobił tak jak sharp radzi. Powinno hulać bez problemu
 • Poziom 24  
  alster1 napisał:
  Poza tym trzeba ciągnąć dwie magistrale (ekspandery i klawiatury).  Dlatego Wole DSC ;)
 • Poziom 9  
  Panowie dziekuje za przyblizenie tamatu z INTEGRA ta wlasnie wybiore.
  Pytanie do was aby sie upewnic co do konfiguracji.
  Mam nadzieje ze napisze to w miare logicznie.
  Połączenie:

  Sklep(ekspander CA-64E) 6 czujek <-->Dom (Centrala Integra 32)6 czujek<--Sklep (stary CA-6)wpięty do Integry

  Czy zasilanie(awaryjne) do ekspandera może być wzięte z Integry ??
  Czy w sklepie mogę użyć tańszego manipulatora bez LCD??
  Kwestia drugiej syreny chcę ją mieć też na zewnatrz sklepu , rozumiem ze musze wiec ja podlaczyc z Integry w domu.
  Ostatnie pytanie uwzgledniajac manipulator,syrene,ekspander ,zasilanie do ekspandera, to ile to ma byc żył które powinny być miedzy domem a sklepem.
  Czym z punktu praktycznego dla mnie różni się ekspander adresowalny CA-64ADR od CA-64E
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  Bieżesz ekspander CA-64 EPS z zasilaniem, więc zasilania nie musisz ciągnąć z centrali. Zamiast klawiatur LCD stosujesz klawiatury strefowe lub INT-SCR-BL (klawiatura strefowa z czytnikiem kart) i podłączasz je do tej samej magistrali co ekspander. zasilanie do ekspandera bierzesz z 230V. należy pamiętać tylko o połaczeniu mas centrali i ekspandera. Jeżeli w sklepie chcesz użyć sygnalizatora zewnętrznego, to albo wyprowadzasz z centrali, lub dostawiasz moduł wyjść, który podpinasz do magistrali ekspanderów.
  Jeżeli używasz tylko magistrali do komunikacji z ekspanderem(nie puszczasz w niej zasilania, to potrzebujesz 4 żyły COM, 2 żyły DTM, 2 żyły CKM, drugie tyle do manipulatora LCD (jeżeli go wstawiasz - zasilić możesz go z ekspandera CA-64 EPS) i resztę żył do syreny lub jak wcześniej pisałem dokupić moduł wyść i wpiąć go w szynę ekspanderów (czyli te samą, co ekspander)
 • Poziom 20  
  Pamiętaj że z klawiatury strefowej obsłużysz tylko jedną strefę. Jeśli nie chcesz sterować np. ze sklepu domem do oczywiście wystarczy strefowa.
 • Poziom 9  
  Rozumiem.
  Myślałem nad ekspanderem z zasilaniem tylko powstrzymała mnie myśl że kiedy np wyłączą prąd to w domu alarm nadal będzie działał a w sklepie nie! chyba że się mylę
 • Poziom 20  
  Mylisz się expander z zasilaniem wymaga też akumulatora, czyli obudowy jak centrala alarmowa.
 • Poziom 9  
  A nie mógłbym go podpiąć do centrali mam kabel 4 x 0,5 to by wystarczyło a zaoszczędziłbym 200zl.
  Odległość to 10m.
 • Pomocny post
  Poziom 20  
  To przy takiej odległości wystarczy bez zasilacza, daj samą obudowę.
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Inwestycja jednorazowa a ma chronić sklep. Wybrał bym opcję jaką przedstawił VIKI B lub zastosował bym podcentralę.
 • Pomocny post
  Poziom 41  
  Na pewno nie wysterujesz dwóch takich sygnalizatorów (optyki) z OUT-a 3, bo jego wydajność to zaledwie 50 mA, a Ty na dwa potrzebujesz min 0,5A. Jeśli Ci nie zależy na oddzielnym sygnalizowaniu to możesz zewrzeć je z akustyką.
  Poza tym klawiaturę strefową podłącza się do magistrali ekspanderów, a nie klawiatur!
  A co do połączeń central - najlepiej zastosować przekaźnik sterowany od strony CA6 z jakiegoś OUT-a zaprogramowanego jako "alarm włamaniowy", od strony Integry wpięty w zacisk liniowy Zx oprogramowany jako linia 24-godzinna. Jeśli zakombinujesz dobrze z rezystorami to tą linię też zabezpieczysz dwuparametrycznie (ochrona antysabotażowa)

  M.
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Prawie OK. Akustykę sygnalizatorów albo wyzwalaj z OUT2 Integry albo przez przekaźnik z wyjścia niskoprądowego...tak jak narysowałeś uszkodzisz OUT3. Samo przyłaczenie CA6 do Integry...wyjście niskoprądowe CA6 jako "alarm włamaniowy" poprzez przekaźnik albo bezpośrednio z wyjścia z rezystorem podciągającym ( z tego co pamiętam rysunki są w instrukcji) podłaczasz do wej w integrze tak jak narysowałeś i programujesz to wejście jako NO lub NC. Typ reakcji wejścia musisz zaprogramować w zależności od tego czy: alarm ma być bez względu na to czy Integra czuwa czy nie, albo czy alarm ma być tylko jeśli Integra też czuwa.
  pzdr
 • Poziom 9  
  Kupiłem podpiąłem na stole wszystko pięknie działało do czasu gdy nie odkleiła mi sie sprezynka od sabotazu, zaczelo pikac skasowalem alarm i bawilem sie dalej i tak kilka razy.
  Teraz jest problem Caly czas swieci mi sie na wyswietlaczu Byl sabotaz wezwij serwis klikam pikam nic sie nie zmienia wylaczam wlaczam nawet zwarlem ckm do dtm i nic. czyzby sie cos zepsulo.

  Gdzie to sie kasuje w menu manipulatora ?? zeby ten komunikat nie wyskakiwal
 • Poziom 23  
  Vicki B to z siecia central to bardzo ciekawe rozwiazanie, np podlaczenie INTEGRY 32 jako expander z wlasnym nadzorem i raportujacym dalej zdarzenia do dalszych jednostek, to jest rozwiazanie znacznie szybsze niz budowa calkiej nowej centrali, przyda sie przed EURO´12 a nowa centrale (seria EURO) mozna sobie powili budowac bez stresu a opragramowanie sieciowe do integry (III) bedzie w sam raz do 2012
 • Poziom 9  
  Wiatam ponownie!! Alarm działa ,dziękuję za pomoc!! Szczególnie koledze Sharp. Integra spisuje się świetnie i teraz już wiem że żałowałbym gdybym założył coś mniejszego. Pozdrawiam