Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1.7tds isuzu z 97r akumulator sie rozladowuje

13 Lut 2008 20:30 12166 28
  • Poziom 12  
    Witam
    Mam opla astre 1.7tds z 97 roku i cos mi akumulator siada co 4-5 dni
    kupilem inny i to samo. Kontrolka od ladowania gasnie jak odpale samochod. Niewiem co to moze byc za przyczyna.
    Byl bym wdzieczny za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    1 . zmierzyć napięcie ładowania przy małych i przy dużych obrotach, z włączonymi i z wyłączonymi obciążeniami.

2. Zmierzyć pobór prądu przy wyłączonym kluczyku, wyłaczonym radiu i zamkniętych drzwiach (lampka)
  • Poziom 19  
    Sprawdż czy masz dobre ładowanie
  • Poziom 16  
    sprawa błacha a po zamknięciu bagażnika nie świecii się tam światło ? to może tak rozładować akumlator
  • Poziom 31  
    pewnie przerwa pomiędzy zaciskiem 30 alternatora a baterią na złączach.
  • Poziom 12  
    Witam
    zmierzyłem napięce ładowania przy wlączonym silniku na swiatłach i z radiem i wykazało mi 12 a przy wyłączonym silniku bez obciążenia wykazalo mi 12.7
    Lampki w bagażniku nie mam
  • Poziom 35  
    No to proste, masz padnięte ładowanie. Powinno być min. te 13,5 V ale lepiej by było mieć 14,5...

Kontrolka ładowania zachowuje się poprawnie ?
    Sprawdź połączenie między alternatorem a akumulatorem. Plus z alternatora idzie chyba w tym aucie do rozrusznika (i potem do akumulatora). Ewentualniejeszcze spadek napięcia między alternatorem i silnikiem (na pracującym silniku i obciążeniu). Powinno być w miarę blisko 0V. A jeżeli nie, to alternator na górę sprawdzanie..
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Silnik byl cieply. Kontrolka ładowania owszem zachowuje sie poprawnie nie zaświeca sie podczas jazdy, czy coś, zaraz gasnie po odpaleniu. Mysle czy moze radio zware nie robi albo coś, bo jezdze normalnie i wszystko gra a na zajutrz rozladowany akumulator.
  • Poziom 28  
    mam nadzieje ze pasek klinowy jest naciagniety inie zaoliwiony trzeba zmierzyc napiecie na alternatorze jezeli bedzie niskie to uszkodzony moze byc regulator napiecia
  • Poziom 35  
    mati9947 napisał:
    Mysle czy moze radio zware nie robi albo coś

Jak by ci radio robilo takie zwarcie ze by ci przy sprawnym ladowaniu napięcie do 12V siadało to by to radio dawało sygnał dymny.

No chyba że mierzyłes jakims miernikiem któremu cały czas 12V jest. No jakie ma być napięcie przy poprawnym ładowaniu ? hint: patrz pare postow wyżej.
  • Poziom 35  
    adam7009 napisał:
    akumlator masz w porzadku 100%,to wina ladowania ,ktore powinno wynosic min. 13,5 .Do wymiany regulator napiecia ,ewentualnie caly alternator.

to może jeszcze razem z silnikiem ma ten alternator wymienić ?
  • Poziom 12  
    Czyli alternator do regeneracji
  • Poziom 33  
    mati9947 napisał:
    Czyli alternator do regeneracji

Kup lepiej nowy, koszt ok 330zł i dostajesz gwarancje. Regeneracja wyjdzie podobnie, a i tak za jakis czas znowu siądzie. Ten typ tak ma :(.
  • Poziom 12  
    Tylko ze nowe kosztuja ok 800zl z tego co wiem :(
  • Poziom 24  
    Kolego prosta sprawa jak znaleźć co tobie rozładowywuje akumulator, odkręć klemę plusowa i miedzy tą klemę a plus akumulatora włącz amperomierz, na zamkniętych drzwiach i wyłączonej stacycje i innych odbiornikach , prąż pobierany z akumulatora powinien być góra na pozniomie kilkunastu miliAmper.
    Jeśli będzie większy to na zamkniętych drzwiach wyciągaj pokolei bezpieczniki, aż prąd zmaleje.
    jeśli wyciągniesz wszystkie bezpieczniki i nic się nie zmieni, to w takim razie odłącz ten gruby kabel który idzie do alternatora( ten podłączony do B+).
    Niestety tak jak koledzy pisali wcześniej prawdobodobnie masz uszkodzoną którąś diodę w mostku prostowniczym w aletrnatorze i właśnie któraś z tych diod może mieć przebicie.
  • Poziom 29  
    Podmień regulator a jeśli nic nie pomoże, rozbierz alternator i sprawdź czy uzwojenie wirnika jest dobrze połączone z pierścieniami. Miałem kiedyś taki problem, niby kontrolka gasła a ładowania nie było- urwało się uzwojenie wirnika przy samym pierścieniu. Potem mechanik mi to naprawiał a po tyg problem wrócił, więc wziąłem alternator w swoje ręce.
  • Poziom 12  
    prez8s dzieki teraz wiem ze mnie w balona robili z tym alternatorem:/. Zaraz ide wyciagnac altka i bede patrzał co w nim siedzi wymienie diody i regulator jak to nie pomoze to kupie nowy.
    Dzieki za podpowiedzi

Dodano po 4 [godziny] 12 [minuty]:

W życiu nie wiedzialem tak dennego alternatora nic do niego nie moge dostac:/ chyba bede musial go dac do mechanika
  • Poziom 12  
    A czy uzwojenie by moglo sie spalic?? jutro bede wymieniał mostek i regulator bo dostalem częsci i zobaczymy jak co to dam znac
  • Poziom 12  
    Witam ponownie
    Kupielm nowy alternator i napiecie pokazuje mi jak jest zimny 12,8-9, a po przejechaniu ok 10km pokazuje mi 13,9 czy te typy tak maja ze jak jest zimny to ma slabe napiecie i dopiero po rozgrzaniu ma odpowiednie??
  • Poziom 35  
    Jak zimny to świece żarowe chodzą i pobierają DUUŻO prądu. W tym auctku zdajesie że świece chodzą jeszce chwilę po uruchomieniu (ach ta ekologia) , i tak ma być
  • Poziom 2  
    kolego mialem podobny problemik kupilem centre future nowa i po zalozeniu do auta zrobilem 10 km zostawilem go na noc rano chcialem odpalic i lipa okazalo sie ze alternator mial zwarcie i mi go rozladowal na maxa az zielone oczko zrobilo sie czarne w bateryjce...
  • Poziom 1  
    Panowie pilna prośba podpowiedzcie jaki alternator Do Opla Astry F 1.7 TDS Isuzu 97r. Oczywiście z pompą. Ten który miałem był bez tego wiatraka z przodu tylko miał w środku a co patrze na modele do tego samochodu to każdy ma ten wiatrak.
  • Poziom 19  
    Dudi2007 napisał:
    sprawa błacha a po zamknięciu bagażnika nie świecii się tam światło ? to może tak rozładować akumlator

Masz racę w mojej Astrze właśnie to stwierdziłem .