Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Step7 5.4 i windows XP home

13 Lut 2008 21:38 4648 12
  • Poziom 14  
    Czy jest jakiś sposób by zainstalować Stepa w wersji 5.4 na windowsie XP home z SP2?
  • SterControlSterControl
  • Poziom 11  
    Nie wiem z czym masz problem przy instalacji, bo instalowalem kilkukrotnie na kilku roznych kompach z takim systemem i bylo bez problemu.
  • SterControlSterControl
  • Poziom 27  
    Witam !
    W załaczniku masz informacje którą wersje stepa 7 pod jaki system można (wg Siemensa) zainstalować.

Link
  • Poziom 10  
    Jesteś pewny, że instalowałeś na Home?? Mi się nie udało...
  • Poziom 14  
    Pytałem znajomego z Siemensa. On zapytał swoich kolegów i zgodnie twierdzą, że na XP Home nie da się zainstalować wersji 5.4.

Mi pokazuje się komunikat o niezgodności systemu przy próbie instalacji.
  • Poziom 11  
    Sprawdzilem i rzeczywiscie moja pomylka to nie byl XP Home, przepraszam za wprowadzenie zamieszania
  • Poziom 17  
    Step7 v5.2 na 100% da się zainstalować na home edition sp2 z bieżącymi aktualizacjami z netu. Działało wszystko ok wraz z symulatorem.
  • Poziom 17  
    Niestety Step 7 od wersji 5.3 współpracuje tylko z Windowsami od XP Profesional wzwyż, podobnie zresztą jak WinCCFelxible 2007.

Pozdrawiam
    Marek
  • Poziom 1  
    Da się zainstalować STEP7 w XP HOME - wymaga to małej poprawki 2 plików instalacyjnych - więc nie jest to do końca zgodne z prawem ;). Jeśli ktoś jest zainteresowany to napisałem programik który to załatwia.
  • Specjalista Automatyk
    Zaden program Step7 nie da się zainstalować, jeśli nie posiada się dyskietki z kodem lub płytka z programem (program leganie kupiony) - wtedy na koniec instalacji instalacji pojawia się pytanie - skąd pobrać kod - z "A", czy z aktualnego napędu (np. napęd CD).
  • Poziom 9  
    Istnieje jednak możliwość iż centrum zabezpieczeń widows blokuje nam instalacje. Bynajmniej ja miałem taki problem przy ostatniej instalacji
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Step7 oraz wincc flexible 2007 można zainstalować na XP HOME. Niestety narusza to prawa do nieingerowania w kod programu :( więc nie wiem czy legalne jest posługiwanie się tak zainstalowanym narzędziem.

Poniższa instrukcja służy tylko demonstracji, że jest to możliwe.

potrzebny jest HEX EDYTOR więc i jakaś znajomość edycji plików binarnych by się przydała.

By dokonać instalacji należy zawartość płyt przekopiować na dysk. Step7 przekopiowałem do katalogu: 'step7cd1', wincc do: 'wincc_flex_csa'.

dla step7:
    plik: '\step7cd1\Setups.ini' otwieramy notatnikiem i w sekcji: '[OS]' zmieniamy wpis:
    'WinXPExclude=0, Home' na 'WinXPExclude=0, 1'
    zapisujemy plik,

następnie w pliku:
    '\step7cd1\STEP7\Disk1\setup.msi'
    HEX EDYTOREM robimy zmianę pod offsetem:0036DE71 z 'MsiNTSuitePersonal=0' na 'MsiNTSuitePersonal=1'

to samo w: '\step7cd1\STEP7\HF1\Disk1\setup.msi' tylko pod offsetem:00286000

i wszystko - odpalamy instalator i mamy działającą wersję na Xp HOME

dla WinCC
    w pliku: '\wincc_flex_csa\Setups.ini' zmodyfikować sekcję '[OS]', i zmienić wpis 'WinXPExclude=Home;0;1' na 'WinXPExclude=0;1'

Jeśli chodzi o nowsze wersje to nie wiem - mam tą z licencją i potrzebowałem zainstalować ja na chwilę pod Xp Home.

ps. nagroda za rozwiązanie problemu mile widziana :D