Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

układy CY7C68013(Cypress) i PDIUSBD12(Philips)

14 Lut 2008 03:46 2523 6
  • Poziom 9  
    Witam.
    Piszę pracę dot. konwersji standardu USB na inne. Potrzebuje informacji na temat tych układów (jaką konwersję można na nich zrealizować?).
  • Poziom 26  
    Ja zaczynam w takich przypadkach od lektury not aplikacyjnych i tego co Google znajdzie, szczegóły masz tutaj :
    CY7C68013
    PDIUSBD12

Powodzenia !
  • Poziom 9  
    no tak...patrzyłem juz na datasheeet'y ale trudno mi jednoznacznie wywnioskowac cokolwiek.
    Chodzi o to ze musze napisac jakie konwersje mozna zrealizowac za pomoca tych układów.
    Przykładowo FT232BM (konwersja USB<=>RS232, RS422/RS485)
    CY7C68013 (USB<=>port równoległy???)
    PDIUSBD12(USB<=>???)
    Oprócz kart katalogowych trudno cokolwiek znalezc na ich temat (najlepiej po polsku:)
  • Poziom 26  
    Zrozum proszę, nie chcę być złośliwy ani siebie wywyższać, ale skoro to ma być twoja PRACA, to trochę tej pracy musisz włożyć - inaczej nie będzie uczciwie. Nie licz (przynajmniej ode mnie) na gotową treść którą przytniesz i wkleisz w swoje opracowanie.
    Wierzę że czytałeś te noty aplikacyjne, ale czy twoja znajomość angielskiego jest naprawdę tak kiepska ? Weźmy drugą stronę z PDF-a dot. tego układu Cypress, pisze wyraźnie :
    Cytat:

2.0 Applications
    •DSL modems
    •ATA interface
    •Memory card readers
    •Legacy conversion devices
    •Cameras
    •Scanners
    •Home PNA
    •Wireless LAN
    •MP3 players
    • Networking

Przetłumaczę :
    Cytat:

2.0 Zastosowania
    •modemy DSL
    •interfejsy ATA
    •czytniki kart pamięci
    •urządzenia przetwarzające (bardzo szeroko rozumiane)
    •kamery
    •skanery (chodzi o urz. biurowe, nie radiowe)
    •Home PNA - wyjaśnienie tutaj
    •sieci bezprzewodowe
    •odtwarzacze MP3
    • inne urządzenia sieci komputerowych

Pomyśl również o tym, żeby zajrzeć do jakichś książek (np. "Sztuka Elektroniki") - dowiesz się że interfejs równoległy (ang. paralel interface ) to nie tylko port LPT w komputerze PC.
  • Poziom 9  
    Że jeszcze tak zapytam... gdzie można kupić ten układ: CY7C68013 ? Chodzi mi o polskie, najlepiej internetowe sklepy.
  • Poziom 26  
    Hm, szukałem, szukałem, po znanych mi sklepach - i znalazłem tylko w AVT link.
    Tylko trochę drogo.
  • Poziom 9  
    No no, cena mocno wygórowana.
    Ten philips jest dużo tańszy na TME