Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Nissan Almera N15] Słabo idzie na benzynie, na gazie OK

14 Feb 2008 08:16 7154 17
  • Level 12  
    Witam!
    Mam następujący problem. Silnik 1.4 75 KM + gaz sekwencja Stag 300. Samochód na gazie chodzi OK, nie ma żadnych problemów. Co do benzyny jest niestety źle. Silnik odpala OK ale problem jest podczas dodawania gazu. Ja naciskam gaz a silnik reaguje leniwie a następnie daje gazu, lub muli (tak jakby benzyny brakowało) i po chwili dostaje kopa. Co to może być ?? Wykluczam raczej elektronikę i elektrykę bo na gazie jest OK. Problem występował już przed założeniem instalacji gazowej. Czy to może być np. regulator ciśnienia paliwa ??Ew. jaki koszt ??
    Pozdro
  • Level 17  
    sprawdz na początek co dzieje sie z mieszanka sygnał z sondy jak bedzie żle to sprawdż ciśnienie paliwa a jak bedzie dalej żle to moze być przepływka lub wina adaptacji
  • Level 14  
    no i jak? jakies rozwiazanie? udalo sie znalezc co to powodowalo?
  • Level 22  
    Mam dokładnie to samo, co ja czasu u mechaników spędziłem ,na rozmowach, każdy mówił co innego, ale gdybym wymieniał wszystko co oni proponowali to miałbym pewnie już nowy samochód.
    Poradziłem sobie w ten sposób że jeżdze tylko na gazie
    Wydaje mi się że ( ale to jest moje prywatne, nie mechanika zdanie) że musi być jakiś babol w komuterze. Podłaczenie gazu niestety nie dzieje się bezstresowo dla kompa
    czytałem na forum miłośników nissana ze dużo takich rzeczy się dzieje
    Też jestem zainteresowany czy uporałeś się z swoim problemem
  • Level 23  
    A filtr paliwa ktoś po fabryce wymieniał?
  • Level 22  
    Tak ja wymieniałem, ale absolutnie nic nie dało, a stary jak rozebrałem to wcale na brudny nie wyglądał :(
  • Level 15  
    Proponuje najpierw sprawdzic paliwo, a mianowicie czy jest dostarczane w odpowiedniej ilosci. Najprosciej jest zdjac przewod powrotny z rampy i sprawdzic czy nie jest suchy, albo czy cisnienie nie jest slabe. Jezeli chodzi o zawor regulujacy cisnieniem, to zaciskasz przewod powrotny i jezeli jest ok, to zawor jest walniety. Oczywiscie nie sa to dokladne sposoby pomiarowe, ale dadza ci juz jakas wskazowke. Powodzonka.
  • Level 2  
    Temat trochę stary ale kupiłem Nissana Almere N15 '98 r 1.4 benzyna i mam taki sam problem. Do ok 2 tyś obrotów muli strasznie. Wciskam gaz do oporu a samochód prawie nie jedzie, dopiero jak przekroczy 2 tyś zaczyna normalnie przyspieszać. Wymieniłem świece, filtr paliwa, filtr powietrza. Niestety bez zmian. Pomóżcie.
    Ps. Czy w samochodzie z przebiegiem 130 tyś może być zapchany katalizator i to on jest przyczyną ?
  • Level 22  
    A wiesz ze to całkiem możliwe!!! ze gaz zapycha katalizator i sonda głupieje przy jeżdzie na benzynie. Ale dlaczego czuc taka różnicę w pracy silnika po przekroczeniu tych 2000 obrotów, Ja się z tym pogodziłem jezdze cały czas na gazie zwłaszcza ze teraz gaz kosztuje 1,5 przynajmniej w okolicach Grudziadza. Fakt jest że pali około 11 l gazu
  • Level 10  
    Witam kolegów...
    Miałem podobny problem w Audi A 4 TDI. Samochód uzdrowiłem po usunięciu resztek tego, co pozostało z uszkodzonego katalizatora. Ostatnio wymieniałem tłumik w Corsie mojej żony. Auto jest już wiekowe i ma grubo ponad 200 tyś na liczniku. Zauważyłem, że poprzedni właściciel usunął już katalizator. Corsa chodzi na gazie bardzo dobrze, ale kornik ostro zaatakował podwozie i przychodzi mi do głowy podmianka na Almerę...
    PS napisz mi meyers jaką instalację gazową masz w swoim Nissanie.
  • Level 2  
    No właśnie ja nie mam instalacji gazowej ale identyczny problem jak rozmówcy powyżej i to mnie nurtuje. Autko mam dopiero 3 tygodnie. I tak się zastanawiam czy czasem wtryski nie zatkane. Wlałem mu już środek do czyszczenia ale to i tak nic nie daje. Zostaje mi sprawdzić sondę, później zobacze katalizator.
  • Level 22  
    Ja czekam na relację z poszukiwań, w sondę watpię, u mnie sonda jest OK
  • Level 2  
    Dzisiaj sprawdziłem komputer - wszystko ok, żadnych błędów. Zostaje sprawdzić katalizator.
  • Level 2  
    Okazało się, że to zapłon. Wyprzedziłem o 3 mm i jest ok. Zapłon był opóźniony i powodował mulenie auta do 2000 obrotów. Więc katalizatora już nie sprawdzam ;) Pozdrawiam.
  • Level 1  
    Mam następujący problem. Samochód na gazie jeździ dobrze natomiast na benzynie zachowuje się jakby nie dostawał właściwej ilości paliwa. Po zapaleniu go przyciskam pedał gazu a silnik nie wchodzi w obroty. Próbowałem dolewać ulepszacza do czyszczenia wtrysków. Po przejechaniu z ulepszaczem ok 50-100 km samochód zaczoł jeździć dobrze na benzynie ale po przełączeniu na gaz znowu problem pojawia się od nowa. Próbowałem to kilkakjrotnie, takie same zjawisko. Jak rozwiązać problem aby jeździł dobrze na gazie i na benzynie?
  • Level 10  
    U mnie było to sam, na gazie super a na paliwie: wciskałem gaz opór a prawie w ogóle nie wchodził na obroty i od 3,5 tys dopiero się wkręca, Jak można to poproszę o foto mixera, znajduje się w obudowie filtra powietrza.
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Ja proponowałbym sprawdzenie wtrysków. Kiedyś spotkałem się również z sytuacją, gdzie cylinder dostawał równocześnie mieszankę gazu i paliwa. Ja radziłbym dokładnie sprawdzić elektryk instalacji LPG. Zobaczcie czy po przełączeniu na benzynę, występuje napięcie na elektrozaworze odcinającym dopływ gazu. Ja stawiałbym na taki problem. Jeżeli miałem racje to dajcie znać:)

Dodano po 1 [minuty]:

Ja proponowałbym sprawdzenie wtrysków. Kiedyś spotkałem się również z sytuacją, gdzie cylinder dostawał równocześnie mieszankę gazu i paliwa. Ja radziłbym dokładnie sprawdzić elektryk instalacji LPG. Zobaczcie czy po przełączeniu na benzynę, występuje napięcie na elektrozaworze odcinającym dopływ gazu. Ja stawiałbym na taki problem. Jeżeli miałem racje to dajcie znać:)
  • Level 22  
    Bez sprawdzania mogę powiedzieć że raczej nie pracuje na podwójnej mieszance a to dlatego że jak przełączę na bęzynę po wypaleniu gazu chodzi dokładnie tak samo jak z pełnym zbiornikiem gazu
    PS
    pogodziłem się już z tym i nic nie zamierzam z tym robić
    samochód ma 15 lat, i doczeka u mnie swoich ostatnich dni. Pojeżdzę nim jeszcze ze 3 lata potem syn zakończy jego żywot.