Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox Work Centre 7132 błąd 089-311

14 Lut 2008 10:18 5969 5
  • Poziom 18  
    Witam

W xeroxie work centre często wyskakuje błąd 089-311 proszę o podpowiedż z czym on jest związany?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    To prawda błąd dotyczy pasa IBT, a konkretnie jego pozycji home.
    Sprawdź stan pasa, stan patch-a na pasie, który ustawia pas w pozycji home.
  • Poziom 10  
    Witam,

mam identyczny problem z tym Xeroxem, błąd ten pojawił się raz czy dwa, po restarcie przez pewien czas było ok, ale teraz pojawił się ponownie i po kilku restartach nie ustępuje. Dodam również, że ok. 3 tyg. wcześniej kilkukrotnie pojawił się inny problem z wydrukiem, który objawiał się przesunięciem jednej z barw składowych. Przesunięcie to było zawsze w tą samą stronę (w górę strony) i o stałą wartość (ok. 2,5mm). Co do regularności jego występowania to np. na 10 zadanych kopii 9 było ok. a jedna gdzieś w środku była przesunięta, czasem 2-3, a czasem wszystkie ok. Później opisywany błąd z przesunięciem już się nie pojawił, natomiast pojawił się 089-311.
    Po przeczytaniu tego tematu, obejrzałem pas IBT i jego znaczniki - wygląda na dobry, ale na wszelki wypadek przeczyściłem jego krawędź i pathe. Dostrzegłem również iż w miejscu zgrzania wzmocnienia krawędzi (tej ze znacznikami) było nieduże zagięcie tworzywa, tak jakby podczas pracy zaczepiało o jakiś element i odgięło się do tyłu. Dokonałem precyzyjnego odcięcia zagiętego rożka. Po uruchomieniu zaczęło pięknie drukować. Jednak radość nie trwała długo bo po tygodniu znów wyskoczył 089-311.
    Stąd moje pytania: Czy problem dotyczy samego pasa (jego znaczników - np. utrata własności odbijających), czy może bardziej fotokomórki która go obserwuje (zabrudzenie, zakurzenie, etc.)? W którym miejscu znajduje się fotoelement, i czy można się do niego dostać bez większej ingerencji w maszynę? Czy konieczna jest wymiana pasa, i czy da się to zrobić tylko za pośrednictwem serwisu? Czy to jest możliwe (normalne), że po tak krótkim czasie zużyciu uległ ten pas?
    Maszyna jest z października 2007 i ma wydrukowane ok. 36 000 kopii, nie widziała jeszcze serwisu, miała wymieniony bęben, pojemnik na zużyty toner i niektóre kasety z tonerem.
    Bardzo proszę Was o jakiekolwiek porady, wskazówki i sugestie na ten temat, bo serwis pewnie nie będzie tani, a być może ten problem można prostym sposobem wyleczyć. Dodam że elektronika i mechanika nie są mi obce.
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
  • Poziom 21  
    A czujnik pozycjonowania pasa jest wyczyszczony ?
    Zabrudza się przede wszystkim czujnik pozycjonowania pasa, a znacznie rzadziej sam znacznik na pasie. Żeby dostać się do czujnika i go wyczyścić trzeba wyjąć pas.
  • Poziom 10  
    Witam,

dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie w tej sprawie. Po wyjęciu pasa i przeczyszczeniu fotokomórki maszyna w końcu drukuje, na razie poszło ok. 100 wydruków i jest ok., żadnych błędów. :D