Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo - przerywa zasilanie pompy paliwa

14 Lut 2008 11:53 3098 8
  • Poziom 9  
    Mam Volvo 460 silnik 2000 z gazem. Od niedawna zaczął przerywać w czasie jazdy przy czym zawsze zapala gdy jest zimny, a później to już różnie. Teraz co zuważyłem: cewka przekaźnik od wtryskiwaczy i pompy paliwa zasilona z + od stacyjki nie dostaje czasami masy prosto z komputera (styk nr 4 na kompie). Styk na kompie był zaśniedzialy ale pomimo oczyszczenia nie na wiele to się zdało. Gdy zewrę styki przekaźnika to pompa zawsze pracuje i auto jedzie OK. Zauważyłem dodatkowo że przewód do styku nr 6 na kompie jest popalony (izolacji brak, miedź wygrzana) i że ktoś go łatał ale bez lutowania (gazownicy???). Pomimo wymiany przewodu nie przyniosło to poprawy. Przewód ten zasila bezpośrednio (bez bezpiecznika) komputer z akumulatora. Czy macie może jakieś pomysły czemu zawodzi komputer, czy może wynika to z jego awarii czy może dostaje z zewnątrz jakieś błędne informacje i rozłącza pompę i wtryskiwacze (komp gazu też) z premedytacją. Wszelkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam ROBERT
    PS
    Auto jeździło z gazem 5 lat bez problemu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 21  
    Zanim zaczniesz grzebać głębiej to sprawdź wzystkie masy a szczególnie te co idą do elektroniki sinika a później ewentualne złączki między elektroniką a przekaźnikiem.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    dzięki ale masy są sprawdzone i byłem u 2 mechaniorów i tez niewiedza co mu jest pozdowienia
  • Poziom 16  
    Czy podczas pracy na gazie pompa paliwa pracuje?
  • Poziom 9  
    tak na gazie pompa pracuje dzieki ipozdrawiam
  • Poziom 16  
    No po może coś z centralką gazu...
  • Poziom 9  
    To samo na gazie jak na benzynie
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    wedlug INFO-TEcha na 4 pinie kompa powinien byc + z akumulatora a na 6 pinie masa do przekaznika pompy
  • Poziom 9  
    zobacze jutro narazie dzieki i pozdrawiam
    Ps
    Sprawdziłem i tak jest jak piszesz - sorry za pomyłkę w pierwszym poście.