Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Flash w Fergusonie 5018

14 Lut 2008 12:19 3381 5
  • Poziom 8  
    Mam problem z wyczyszczeniem i wgraniem flasha w Fergusonie 5018. Wiem że już były takie tematy na forum, ale z tego co widziałem to nikt nie przedstawił tego dokładnie obrazowo.
    Uruchamiam jkeys i odrazu wyskakuje:
    device ID:0x1D405041
    device:STi5518MVB-X
    IRD Model (unkown)
    IRD # (nic)
    Box keys (nic)
    Build cfg:Boot Strap
    Model ID: Software
    wciskam flash programming
    wyskakuje:
    IRD model: (unkown)
    Flash: (user specified)
    base addres:7FF80000
    daje teraz detect i wyskakuje
    IRD model: (unkown)
    Flash: (user specified)
    Part: TE28F160C3T
    Manufacturer:Intel
    Mfg/Device:89/88C2
    base addres:7FF80000
    size:200000
    teraz zmieniam z 7FF80000 na 7FE00000 i daje detect i erase
    wyskakuje mi komunikat:ERROR DEYECT ERASING SECTOR!

Czytałem na innych forach, że aby można było wymazać lub zapisać flesza TE28F160C3T na jego 13 i 14 nodze musi być poziom wysoki. Wszystko byłoby fajnie jakby ktoś to przedstawił na zdjęciach jak to ma być połączone.
    Slyszalem jeszce, ze jest do jkeys-a jakis plik bin ktory znosi zabezpieczenie dla flasha przed zapisem-sciagnalem go ale nie wiem co trzeba teraz z nim zrobic?
    Jeżeli ktoś dysponuje zgranym flashem do tego modelu to prosiłbym o przesłanie. Z góry dziękuję za informacje.
    [/img]
  • Poziom 16  
    Cytat:
    A tak reanimujemy pamiec intela i pochodne!! =============================================================================== =========== NOWOŚĆ!!! Dodany Plik konfig.flesh 28F160C3T (trapy eprom itd.)
    unlock_28FxxxC3.bin -kawalek kodu wylaczajacy WP (write protect) w pamieci Intel 28FxxxC3yy
    (download from http://212.90.96.3/~aj/sti5518.htm)

jKeys.def
    -dodano definicje kilku pamięci flash Intela z serii "C3"
    -tym samym sposobem reanimujemy inne fergusony np. Flash 29V160dt Flash 29V160ATTC zwora do tranzystora Q3
    =======================================
    PROGRAMOWANIE tunerów Ferguson AF1018SE AF2018SE AF2018SEC
    z pamiecia 28F160C3TD poprzez JTAG

Potrzebne:
    - interfejs JTAG (zalecany na buforze 74HC244) ja użyem innego
    - jkeys 2.9.10 wraz z powyzszymi plikami
    - dump dzialajacego flash'a z tunera 1018 2018se 2018sec (software *.auc sie nie nadaje)
    - opcjonalnie JTAG B
    -Tranzystor BC547 gdyż nasz Q387 (Q3) sie nie nadaje jest uszkodzony i bedą wtedy duże proglemy z reanimacją (steróje on kluczem)
    ---------------------------------------
    1. zewrzec kolektor (C) tranzystora Q387 do masy wcześniej podączyć nasz nowy tranzystor jak orginal ale z malym wyjątkiem (patrz od przodu tunera) zamienić górną nóżkę z lewą
    patrz zdjecie dwa czerwone kolka polaczyc przewodem
    2. podlaczyc JTAG i zasilanie do niego (3,3V na bufor 74HC244)
    -mozna wziac zasilanie z tunera (opis na plycie)
    3. uruchomic tuner - wlaczajac do sieci 230V
    4. uruchomic jkeys; jesli pokaze sie blad "Error reading from IRD" probowac
    uruchamiac tuner i jkeys w roznych momentach
    najlepiej wychodzi jak uruchomi sie jkeys zaraz po zaswieceniu
    wyswietlacza na tunerze i od razu kliknac "Flash Programming"
    jesli jkeys nie zglosil bledow a pamiec flash zostala rozpoznana
    to zamnknac okienko "Flash Programming"
    >>> jesli nadal wyskakuje blad to znaczy, ze pamiec flash jest
    >>> zupelnie czysta lub program w niej jest zupelnie pochrzaniony
    >>> tak, ze nie odpowiada nawet poprzez RS232, to przejdz do pkt. PATRZ PROCEDURA SPECJALNA!!!!!!!!! (w dolnej cześci tekstu)
    5. kliknac "Development Panel" - uwagi podobne j.w.
    6. w sekcji "Memory read/write file image" wpisac adres 80000000
    oraz rozmiar 1000 i kliknac "Download From"
    pokaze sie okienko do zapisu pliku - zapisac ten kawalek pamieci
    7. w hex-edytorze sprawdzic gdzie zaczyna sie wiekszy, pusty obszar
    o rozmiarze okolo 0x400 (moze byc np. 0x2D0)
    8. w sekcji "User function" wpisac adres 800002D0, potem kliknac przycisk obok: "Load to..."
    9. wybrac plik "unlock_28FxxxC3" - kod zostanie przeslany do STi5518
    10. kliknac "Trigger user" - w sekcji "Arguments" powinny pokazac sie
    zera (nieistotne) - nie moze pojawic sie zaden komunikat o bledzie
    inaczej zaczac od poczatku Wylączyć tylko jkeys i uróchomić go od nowa NIE WYLANCZAĆ TUNERA Z SIECI!!
    11. biezace okienko ("Development Panel") odsunac na bok i kliknac
    "Flash Programming"
    12. zmienic "Base address" na 7FE00000 i kliknac "Detect"
    powinny ukazac sie informacje o pamieci flash
    13. sekcja "Chip/sector programming" - ma byc wybrany "Full"
    kliknac "Erase" - w pasku stanu pokaze sie kasowanie kolejnych
    sektorow pamieci
    jesli wyskoczy okienko "Error erasing sector" - cos zrobiles nie tak powtóżyć operacjie od nowa wylączyć jkeys i powtużyć operacjie BEZ WYLĄCZANIA TUNERA Z SIECI!!
    14. po wykasowaniu kliknac "Program" i wybrac zgrany dump flash'a
    dzialajacego tunera - rozpocznie sie programowanie (3-4 min.)
    15. jesli programowanie zakonczone sukcesem - koniec problemow.
    rozlaczyc wykonane polaczenie Podlączyć nowy tranzystor jak orginal (prawa do prawej lewa do lewej góra do góry)

procedura specjalna (patrz pkt. 4) WAŻNE!!!!!!!!!!!
    1.Podłącz komputer z tunerem za pomocą progrmatora J-TAG (ja doatkowo spinam kabelkiem RS-232 dla wyrównania potencjałów)

2.Uruchamiamy program "Jtg.w1" (dołączony do archiwum) powinien wyświetlić identyfikacje [Id]=Porocesora
    JAK TAK NIE WYŁANCZAC GO SAM MUSI SIĘ WYŁĄNCZĆ.

3.NASTEPNIE URUCHAMIAMY PROGRAM "JTG.B" (dołączony do archiwum) I WCISKAMY TU NA START , W OKIENKU KOŁO STARTU
    TESZ MUSI WYŚWIETLIĆ SIĘ [Id]=Porocesora
    NASTEPNIE ZAZNACZAMY W "JT PROPERTIES" okienko 16
    U GÓRY W "CONTROL" włącz 29 wyłącz 29
    W tym samym polu włącz kolejno 30 27 26 31
    W tym samym polu wyłącz kolejno 31 27 26 włącz 29 wyłącz 29 i wyłącz 30
    W polu "JTFrom" i "JTIptr" powinny pojawić się wartości 80000409- 800003e0 (ta druga wartość będzie się zmieniać w pętli)
    Jeśli jest inaczej to wciśnij "STOP" poodznaczaj wszyskie okienka i ponownie naciśnij "START" i zacznij zaznaczać okienka od nowa.
    Jeśli wartości są poprawne to przechodzimy dalej (nie dotykać guzika STOP ani nie zamykamy programu)

3.NASTEPNIE URUCHAMIAMY PROGRAM jKeys.exe i Detect powinie pokazać
    Device ID 0xyyyyyyyy i Device STi55xx.
    Następnie "Flash Programming"
    (jezeli w polu "Base Address jest wartość 7FF80000 lub inna to koniecznie zminiamy ją na 7FE00000 i klikamy na przycisk "Detect", w polu "Size" powinna być wartość 200000).
    Następnie przechdzimy do okna programu JTG.B i klikamy na STOP i zamykamy program.
    Z powrotem przechozimy do "jKeys" i klikamy na wyczyścić flasha (Erase),
    Następnie na Program i wskazujemy poprawny sprawdzony plik i czekamy aż się załaduje flesh
    Po zakończeniu wgrywania flesh-a odłanczamy tuner od zasilania i rozłączamy wszyskie kable.
    Włączamy tuner do zasilania i jeżeli wszystko zrobiliśmy dobrze to powinien się uruchomić.
    Ja to tylko pozbieralem do kupy, troche mojej wiedzy na temat elektroniki i oto reanimacjia reszta to szperanie w sieci
    I tym sposobem odreanimowalem pare Fergusonów (jeden zajal mi 3 tygodnie) Czytać UWAŻNIE ABY NIE BYLO BIADOLENIA NA FORACH ŻE NIC NIE DZIALA!!!!!!!!!!! =============================================
    Pozdro MrokDuszy 11.08.2005 POLAND a tu sa pliki porzebne do reanimacji http://mrok-dvb.cba.pl/upload/Ratunek%20Ferguson/

a tak ma byc zrobiona Zwora
  • Poziom 2  
    Nie sądziłem że mój mało wysłużony tuner 5018 też odmówi posłuszeństwa ;( ... ale stało się. Również próbuję kombinuje i nic z tego. Dochodzę do momentu gdy przy poprawnie wprowadzonym adresie (Base Adress = 7FE00000) i wciskaniu klawisza Erase wyskakuje okienko jkeys error "error detected erasing sector". Czy komuś z moich poprzedników udała się ta operacja. Wnętrze mojego tunera wygląda dokładnie tak jak na zdjęciu przedstawionym przez skot200. Pomóżcie proszę.
    Dzięki i pozdrawiam.

Dziękuję za odpowiedź.
    8888 na wyświetlaczu pojawiło się samo ;) tzn. ja nic nie wgrywałem. Napięcia sprawdzałem wcześniej i są ok. Zmiany jakie zaszły od wczoraj to:
    Po próbach z oprogramowaniem JTAG_TESTER aktualnie przy wejściu w programie jKeys na zakładkę "Flash programing" otrzymuję komunikat:
    "The flash codes returned are not recognized by jKeys. Mfg/Device codes returned are 89/88C2(JEDEC) and 89/88C2 (FlashFile)".

Oj czuję, że nie jest dobrze :(

Pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Po pierwsze zobacz czy masz prawidłowe napięcia na przetwornicy a zwłaszcza 3,3 v a nie od razu do jtaga jeśli nic nie wgrywałeś a 8888 się samo z siebie pojawiło to prawdopodobnie tu jest przyczyna i najczęściej starcza plik mastera lub orginał ,wszystko co trzeba
    TUTAJ