Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eltron 100 - można z niego zrobić aktywny subwoofer?

14 Lut 2008 12:46 1957 7
  • Poziom 13  
    znalazłem w swojej kolekcji rupieci wzmacniacz eltron 100....sprawny:)ostatnio strasznie napaliłem sie na budowe suba aktywnego...a ze nie bardzo znam sie na elektronice pomyślałem sobie by wykorzystać w/w wzmak po części do wykonania koncówki mocy suba...rozebrałem wzmak i zobaczylem 4 pokaźnych rozmiarów kondensatory i zasilacz-tez pokaźny...
    i teraz pytanie do doświadczonych forumowiczów....czy to sie nada do wykonania mojego pomysłu??czy warto?

Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE. [hefid]
  • Poziom 20  
    Pewnie ze sie nada wystarczy wsadzic to do srodka dołozyc jakis filtr dolno przepustowy i bedzie ok ja ostatnio wsadziłem koledze VERMONE 1060 znaczy sie sama koncówke do suba, nie chcial zebym mu robil inny wzmacniacz uparł sie na ten wiec co miałem robic rozebrałem i wsadziłem.
  • Poziom 13  
    całego to raczej nie włoże;p;pte płytki od frontu z regulacją trzeba wywalić ale czy to będzie ładnie grac??może trzeba jakies modyfikacje wprowadzic??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rozbieranie eltrona to jest profanacja ( :) )

Ja bym radził zrobić suba pasywnego (w tym przypadku)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany. Reg. pkt 8.3
    Przeniosłem z: DIY Akustyka
  • Poziom 43  
    Ten wzmacniacz (dobrze mi znany) dobrze nadaje się do tego celu, ponieważ ma on symetryczne zasilanie i co za tym idzie brak kondensatora elektrolitycznego w obwodzie głośnika.
    Fabrycznie ma on ustawioną (przez wartość pojemności włączoną w szereg z rezystorem sprzężenia zwrotnego) dość dużą wartość dolnej czętotliwości przenoszenia, warto więc zwiększyć ową pojemność ok. pięciokrotnie.
    Również wartość wejściowego kondensatora odcinającego od składowej stałej warto jest powiększyć jak wyżej.
    Zastosowane tam kondensatory elektrolityczne filtru zasilacza (jeśli nie są "wyschnięte", a przez to o mniejszej pjemności) są o wystarczającej pojemności dla wzmacniacza niskopasmowego.
  • Poziom 20  
    Znaczy zamiast panela czołowego i płytek dajesz filtr d-p i tyle ze wzmacniacza wyciagasz radiatory, zasilacz, plytke zasilacza no i płytke koncówki mocy.
    Szukałem bo miałem gdzies zdjecia jak ja to zrobiłem ale nie znalazłem. Wieć tak obudowa była do magnata xpress 12 tam gdzie był terminal dociołem blaszke i zrobiłem panel z opisami na 2 potki od głosnosci i filtra, wyłącznik zasilania diode, wejscie sygnału i kabelek zasilajacy. Z tyłu obudowy wyciołem dziure i wstawiłem radiator do którego były juz dolutowane blaszki z otworami pod TO-3 wiec tylko wykrecilem wszystko z vermony czyli zasilacz, koncoowke i odkrecilem trany i wstawilem do nowego radiatora. ja jestem zadowolony bo zarobilem duzy radiator, cala obudowe z mixerem w stanie idealnym (sprzedałem go wczesniej mu) kilka innych elementow jak trafa wyloty ktore mu byly zbedne i oczywiscie czysta :) Ogólnie opłacało sie dla mnie i dla niego bo jest zadowolony trzeba tylko jak kolega napisał wymienic tranzystory bo wiek wiek i jeszcze raz wiek.
  • Poziom 13  
    zmieniłem koncepcje:)nabyłem okazyjnie wzmacniacz 2x tda7294 i wyjmę tylko zasilacz i trafo z eltrona...eltron jest na starych teslach więc myśle ze dźwięk będzie lepszy na tda:)koledzy z forum próbowali mi wmówic ze zasilacz nie jest symetryczny ale bezskutecznie;)