Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić odkurzacz wodny?

martinus83 14 Feb 2008 13:35 8650 1
 • #1
  martinus83
  Level 11  
  ostatnio wpadł mi taki pomysł. jak zrobić tanim kosztem odkurzacz wodny przy uzyciu zwykłego odkurzacza. żeby zatrzymywał pył( po gładzi gipsowej czy drobne trociny). może macie jakieś pomysły, albo ktos juz to zrobił?
 • #2
  adamjur1
  Level 41  
  Chyba wpadł Ci do głowy pomysł żeby to zrobić a nie jak to zrobić....
  JAko przystawka do zwykłego - trudna sprawa podejrzewam że te wodne mają lepiej izolowane silniki i turbiny na wyadek przelania sie płynu.
  Potrzebny jest, oprócz zbiornika system filtrowania wilgoci ( filtry gąbkowe, papierowe itd)
  Mialem kilka takich odkurzaczy ( od chińskiego badziewia, przez wodnika II Zelmera i nigdy rewelecyjnych wyników nie było) Teraz kupiłem Boscha z filtrem z tworzywa sztucznego i otrząsaczem i dopiero tu można mówić o skuteczności fitrowania przy zbieraniu pyłu z np bruzdownicy czy odkurzaniu powierzchni po pracach.
  Nie osiągniesz sensownych wyników amatorszczyzną - wodnik wyciągał przez 3-4 min i trzeba było wylewać jego zawartość a kubełkowe chinole tylko bulgotały i czasami , przewracając siewylewały zawrtośćna np wykładzinę.......
  Można by spróbować na such z separatorem ( takim do popiołu kominkowego) ale konstrukcja jest karkołomna i absolutnie niemobilna- musiałoby to obsługiwać 2-3 osoby.
  Pozdr.J.