Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jawa 250- uszczelki, klingierit

14 Lut 2008 13:37 3781 5
  • Poziom 9  
    Witam. Chciałbym kupić uszczelkę do bloku silnika od jawy 250... ale nigdzie nie znalazłem... szukałem wszędzie, pytałem się wszędzie i nic...

I chyba sam muszę wciąć uszczelki z klingieritu... ale gdzie mam kupić ten klingierit ??? Znowu szukałem wszędzie i nigdzie nie mają

Gdzie go mam kupić ?
  • Poziom 39  
    Domyślam się, że z racji czasu korpus trochę pokiereszowany. To faktycznie dobry byłby klingelit. Ale warto wiedzieć, że dobrym materiałem uszczelnieniowym obecnie jest szczeliwo silikonowe. Próbowałbym zrobić uszczelkę z papieru całkiem cinkiego np o gramarurze 80 lub 120 i obustronnie pokryć silikonem do silników (nie budowlanym). Lekko skręcić a po np 4-5 godz dociągąć. Duża szansa na powodzenie. http://katalog.wm.pl/bostan-artykuly-techniczne-hurtownia. Tam nazywają kringelit.
  • Poziom 9  
    Coś nie działa ten link.

Mnie interesuje wyłącznie materiał z którego można wyciąć uszczelki... nie chce żadnych papierowych... .

Bardzo bym się ucieszył jakby gdzieś był komplet uszczelek do jawy 250.

Wszędzie się o to pytałem... nawet w biedronce :D
  • Poziom 29  
    No to stary masz problem... i to duży. Wymagasz rzeczy z kosmosu- komplet uszczelek do sprzetu który prawie został zapomniany. Gdyby to był np. Junkers to jest duże prawdopodobieństwo trafienia takiego kitu naprawczego. Zrób to ze zwykłej tektury i opdklej silikonem- troche mało profesjonalne, ale co poradzisz na braki w częściach.
    Miałem dawno temu taki sprzęt z 1958 roku (stacyjka i amperomierz w zbiorniku), kupiłem za 0,5 litra wódki. Nawet z kupnem pierścieni tłokowych nie było kłopotu (chyba od WSK 125). Więc przylgnie doprowadzić do jakiegoś stanu i do roboty przy uszczelkach. Masz jakieś foto sprzętu to chętnie sobie przypomnę- williams1980(malpa)o2.pl a może to mój egzemplarz... :D
  • Poziom 19  
    Jak bedziesz docinał to zwróć uwage na grubość starej szczelki bo jak za bardzo zmienisz dystans to Ciu sie może skrzynia posypać albo i jeszcze inne straszne rzeczy się mogą stać