Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głosniki szcelinowe do zastosowań zewnętrznych

Tomasso 14 Feb 2008 14:11 1148 9
Optex
 • #1
  Tomasso
  Level 16  
  Witam

  Poszukuje firmy która produkuje głośniki szczelinowe do zastosowań zewnętrznych odpornych na niskie i wysokie temperatury o mocy 150W-200W czy ktoś zna taką firmę?


  Pozdrawiam
 • Optex
 • Optex
 • #4
  adamjur1
  Level 41  
  Nie spotkałem( a interesuję siętematem od ok 35 lat) w RP takich głośników rodzimej produkcji....
  Jedyne najbardziej zbliżne były ZGT ( chyba) okrętowe - miały ok 10W, kopułkę o Srednicy ok 4 cm i pasmo przenoszenia jak telefon. Uzywano takich w mojej spółdzielni do produkcji syren dla systemów alarmowych.
  Chyba trzeba będzie importować
  Pozdr.J.
 • #5
  Tomasso
  Level 16  
  A jaka firma zagraniczna to produkuje?

  Pozdrawiam
 • #6
  adamjur1
  Level 41  
  A może spróbuj odczytać nazwę z tej fotki - rozdzielczość na forum bardzo to utrudnia.
  Mapisz po co Ci potrzebna ta informacja 0 chcesz cośna tym zbudować czy co.....
  Takie głośniki ( jesli chodzi o zastosowanie w otwartej przestrzeni produkuje m in Bosse ale u nich są to normalnego kształtu boxy.
  Np centrum handlowe M1 w poznaniu jest nagłośnione czymś takim.
  Sam montowałem niedawno zestaw 4 szt kolumienek ( 100W) zewnętrznych Bosse w altance jednego znajomego - robią duzo hałasu choć z uzyskaniem niskich tonów jest kłaopot. Oczywiscie Bosse ma też w ofercie subwofery do takich zastosowań....
  Z takich głośników jak na zdjęciu nie uzyskasz dźwięku HiFi - tuba i rozmiary membrany o niewielkiej średnicy znacznie zawężają pasmo..
  Pozdr.J.
 • #8
  Tomasso
  Level 16  
  Firma Platan nie udzieli mi informacji kto te głośniki produkuje, jak również słowacka firma telegrafia (zdjęcie wyżej), skądś muszą brać te głośniki, chyba że je sami produkują w co wątpię. Głośniki potrzebuje do rozgłaszania komunikatów w terenie odnośnie ochrony roślin przed szkodnikami.
  Pozdrawiam
 • #9
  adamjur1
  Level 41  
  Jak widać na tubach głosników są tłoczone nazwy posczególnych końcowych producentów sytemów powiadamiania i syrenowych- na pewno będą pilnowali swoich źródeł głośników do upadłego.
  Dobrze by było dowiedzieć sie jak po angielsku brzmi nazwa głośnika szczelinowego- ale bedzie to ścisła terminologia techniczna- zwykłe słowniki nie zabezpieczają tego tematu. Próbowałem na kilka sposobów.....
  Pozdr.J.
 • #10
  janusz144a
  Level 12  
  Firma Platan sama produkuje głośniki szczelinowe. Zamieszczone zdjęcie powyżej - są to głośniki słowackiej firmy Telegrafia. Proszę zadzwonić do działu handlowego systemów powiadamiania w firmie Platan a tam zapewne panu wszystko wytłumaczą. Proszę pamiętać, że maja one dość wąskie pasmo akustyczne 200-4000 Hz ze względu na swoja budowę. https://obrazki.elektroda.pl/81_1223756611.jpg