Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak zrobić zasilacz do wkrętarki

k4rolek1991 14 Lut 2008 14:18 4614 11
  • #1 14 Lut 2008 14:18
    k4rolek1991
    Poziom 9  

Witam was mam do was prośbe otóz chciałbym zrobic ładowanie do motorku do akku i nie wiem jak to zrobic wszyscy mowią musisz sprostowac prąd TAK tylko jak mozecie mi wysłac jakies linki propozycje zdjecia jakiegos prostownika czy tez rugulatora napiecia ??? prosze o pomoc

• #3 14 Lut 2008 14:32
    majoralex
    Poziom 12  

Mógłbyś podać więcej informacji o akumulatorze? Czyli jakie napięcie, jaki to typ ołowiowy? No i jaką pojemność ma? [Ah]

• #4 14 Lut 2008 15:11
    k4rolek1991
    Poziom 9  

Ok akumulator kupie 12V od 5 do 10 Ah a no i wyczytałem conieco wszedzie ze do wyprostowania prądu wystarczy dioda prostownicza tylko jakiej wartosci dowiedzialem sie tez ze trzeba cos zrobic zeby prąd niezaleznie od obrotow był niezmienny a nie przy 2000 wynosił 9V a przy 8000 17v co trzeba jeszce zrobic
    ja to widze tak ze podlączam ten prostownik do kabli pradowych które zasilają zarówke a potem do akku ??

• #5 15 Lut 2008 13:12
    majoralex
    Poziom 12  

Wartość max. prądu dla diód i żarówki zależeć będzie od tego jaki silnik używasz to znaczy jaki on ma pobór prądu przy max obrotach.
    Ja bym zrobił na twoim miejscu mostek prostowniczy. Tak na szybko jeśli masz dostęp do jakiegoś alternatora samochodowego na pewno znajdziesz tam 4 diody które bankowo wytrzymają nawet bardzo wymagający silnik :)

• #6 15 Lut 2008 15:16
    k4rolek1991
    Poziom 9  

No ok a jakiej wartosci mają byc te diody i gdzie mam podłączac + i - od zapłonu a gdzie podpinac + i - od akku i po co jest ta zarówka na schem wiec prosze o wart diód prostowniczych I pyatnie tam gdzie czerwona kropka to + z zapłonu a gdzie czarna to masa? i prosze zaznacz mi wszystkie biegujny i gdzie co do czego podłączyc;p a i kondek ma miec 4700µF a na ile V??

• #7 15 Lut 2008 15:49
    majoralex
    Poziom 12  

Kurcze pogubiłem się w tym wszystkim. Do czego Ty to potrzebujesz bo nie czaje. Aku ok silnik ok a o jaki zapłon chodzi?? Tam gdzie ta kropka czerwona to obojętnie bo masz prąd zmienny. Kondensator na co najmniej 16V ale może być więcej. A diody to zależy jaki silnik. Napisz coś o nim np. z czego jest wymontowany albo co na nim pisze albo jakiej jest wielkości to będę wiedział na jaki prąd mają one być.

• #8 15 Lut 2008 15:53
    k4rolek1991
    Poziom 9  

chodzi o to że mam motor i chcem zrobic ładowanie do akku bo zapłon <prądnica> nie ciągnie tego ale zeby był kierunki a akku sie nie rozładowywał musi byc ładowanie a motor to honda mtx

• #10 15 Lut 2008 17:36
    k4rolek1991
    Poziom 9  

nic tam nie ma jak mzoesz wes rozrysuj mi schemacik takiego regulatora

• #12 17 Lut 2008 20:12
    majoralex
    Poziom 12  

Chodziło mi o ten układ. Oto schemat:

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME