Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CW-25M064N, przebarwienie obrazu, jak naprawić?

14 Lut 2008 18:25 2012 4
 • Poziom 20  
  Witam wszystkich poszukuję pomocy w temacie telewizora Samsung jak w temacie. Usterka polega na tym że obraz jest przebarwiony z prawej strony na kolor zielony a z lewej na fioletowo czerwony, środek obrazu jest ok. Początkowo myślałem że przyczyna tkwi w namagnesowaniu kineskopu stałym polem magnetycznym ale pętla rozmag. nie dała rady!!!.
  Zmiana miejsca pracy też nic nie dała, odpinałem pętlę wewn. rozmag. ale też bez efektu. Sprawdziłem wększość elek i nie znalazłem nic proszę o pomoc w załączniku zdjęcia . Za wszelkie sugestie wielkie dzięki.

  Załączniki usunąłem - zdjęcia itp. należy wklejać w normalny sposób: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
  Proszę uzupełnić tytuł tematu o opis usterki - p.11 regulaminu. [Mirek Z.]
 • Poziom 19  
  Ewidentnie wygląda na namagnesowanie maski kineskopu. Jeśli tv np.nie spadł, to proszę rozmagnesować pętlą do skutku.Miałem przypadki ,że nawet po próbie rozmagnesowania, nie zawsze były pożądane efekty.Do sprawdzenia układ rozmagnesowania wewnętrznego tj. pozystor.Powodzenia
 • Poziom 18  
  W tych modelach kilkukrotnie spotkałem się z podobnym efektem i nie jest to namagnesowanie tylko uszkodzony kineskop.
  Pzdr.
 • Poziom 20  
  Nie da się go rozmagnesować za nic, stosowałem nawet profesjonalną pętlę rozmag. pożyczoną od kolegi ale nic. Wygląda mi to na bańkę, telewizor na pewno nie spadł ! I nawet po przewiezieniu go do mnie do zakładu nic się nie zmieniło, nie miałem jeszcze takiego przypadku.
 • Poziom 40  
  Podłącz kineskop pod inną sprawną płytę, byleby pasował cokół i w przyblizeniu oporność cewek. PAMIĘTAJ O UMASIENIU! Mnie to uszkodzenie przypomina dwa przypadki lecz w nieco innych TV. Gretz Kongres i słynne 100µF uszkodzone w stabilizacji 12V i Funai taki pospolity model z zasilaczem na osobnej płycie gdzie 470 lub 220µF uszkodzone też w stabilizacji. Efekt na obrazie ten sam, prawa strona zabarwina inaczej niz lewa. Usterka kineskopu z siatką objawiałaby się plamami w rogach ekranu (to z praktycznych obserwacji) Czy maska jest oberwana łatwo stwierdzić, uderzając pięścią centralnie od strony ekranu. Szkoda, że nie zamieściłeś foto z jednolitym tłem np czerwonym. Jeśli plamy drżą lub przemieszczają się to urwana maska. Z ciekawością poobserwuje temat i rozwiązanie.