Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówki, które lepsze?

HIHOT 14 Lut 2008 19:34 5644 12
    HIHOT
    Poziom 13  
    Witajcie, mam zamiar zmienić żarówki w swoim samochodzie, ale nie wiem jakie mam wybrać. Zastanawiam się nad:

Power2Night GT150 (te ma znajomy w Oplu Astrze F, świecą ładnie i rzeczywiście na biało)
    X-treme Power +80%
    OSRAM NIGHT BREAKER +90%

Cenowo lepiej wychodzą Osramy, GT150 mam sprawdzone, a z drugiej strony kuszą mnie X-treme Power.
    Każde będą lepiej świecić niż te co mam teraz, ale zależy mi na białej barwie światła.
    Posiadam Fiata Seicento. więc H4.

Pozdrawiam.
    MikePL1
    Poziom 16  
    Kup takie, które mają przezroczystą bańkę, to będą świecić najmocniej. Żarówka halogenowa w swoim widmie ma najwięcej barwy żółtej, a bardzo mało niebieskiej, więc jeśli kupisz żarówki niebieskie to tym samym będziesz blokował sobie większość promieni jakie wysyła żarówka. Będziesz miał bardzo białe światło, ale za to o wiele słabsze.

Wyjechałem tu z taką teorią, bo temat ma się nijak do tego zdania, które podkreśliłeś...

W wypadku halogenów nie możesz mieć dobrych jasnych świateł i jednocześnie białej barwy. Niemożliwe z punktu widzenia fizyki.

Musisz się więc zastanowić czy chcesz lepsze światła czy fajniejsze światła.

W wypadku klosza H4 to w sumie wielkich różnic nie zauważysz, gdyż konstrukcja H4 jest archaiczna. Ja bym brał albo osramy albo philipsy. Dobre firmy starają się ludzi nie robić w balona, więc produkty są dobre. Zwróć uwagę na to, że te żarówki są lekko niebieskie, ale nie tam gdzie znajduje się żarnik. Dzięki temu nie tracisz na mocy żarówki, a odnosisz wrażenie, że lekko bielsze są światła.

Dopóki nie kupujesz lanserskich całych niebieskich żarówek to jest dobrze. Ja bym na twoim miejscu spróbował od najtańszych.
    HIHOT
    Poziom 13  
    Bielsze żarówki podobają mi się bardziej niż fabryczne "białe" i wyróżniają samochód na drodze. Nie chodzi mi o jakiś tuning, czy marną namiastkę xenonów, to tylko czysto kosmetyczna sprawa. Jak pisałem wcześniej każde będą lepiej świecić niż te, które posiadam obecnie, więc wolałbym wybrać bielsze. Czytałem opinie na temat Osramów, że świecą mocno przy okazji dosyć białą barwą, natomiast nie wiem jak mają się x-treme Power do power2night.
    axelife
    Poziom 10  
    Kup sobie Hella Blue LIght - swieca na bialo-bialo (nie bialo-zolto) ale nie za sprawa lakierowanej na niebiesko banki tylko domieszki gazów w osłonie zarnika. Klosz jest bialy - a swiatlo porownywalne z Philips blue vision (ktory jak by nie bylo ma cala banke na lekko niebiesko wiec filtr blokuje czesc swiatla).
    Papaj6611
    Poziom 10  
    Witam jeżeli chcesz wydać troszkę więcej pieniażków polecam Philipsa +60% sa rewelka Za ok 17PLN na allegro możesz kupić Tungsram +60% mam je i są wypasione Pozdrowionka
    andriej
    Poziom 20  
    Mam Tungsrama + 60 i polecam, bardzo dobre żarówki.
    Gurgul99
    Poziom 10  
    Mam Philipsy +60 za kilkanaście PLN i jeździ mi się bardzo dobrze. Raz założyłem na próbę jakieś żarówki biało-żółto-niebieskie i zrobiłem jazdę po mieście w deszczu. Po kilku km wylądowały w koszu na parkinku.
    marioccp
    Poziom 17  
    Warto dolozyc na X-treme Power +80%
    Zadne bluevisiony i inne ciule nie swiecą tak jasno i biało.
    Po dluzszych poszukiwaniach i probach wlasnie te zostaly u mnie H4.
    Tristyan
    Poziom 10  
    czy ktoś używał

TUNGSRAM SPORT LIGHT ?
    diabeel
    Poziom 17  
    X-treme Power świecą na biało (mowie o tym jak widać drogę, bo reflektor wcale na biało nie świeci)
    Używałem je przez rok i mogę je śmiało polecić, lepsze od blue vision
    omen56
    Poziom 10  
    Ja polecam OSRAM NIGHT BREAKER +90%.
    Swego czasu zamontowałem je (H4) w fieście siostry, efekt naprawdę warty ceny żarówek!! Używałem również blue vision philipsa, też dobre, tylko cena dosc zaporowa, dają ładne światło zbliżone barwą do ksenonu (z resztą zawierają jego domieszkę) ale osram wg mnie są wydajniejsze.
    kris pt
    Poziom 10  
    Ja natomiast polecam Philips Blue Vision,rewelacyjne żarówki!
    roger1974
    Poziom 10  
    Ja używam osram bilux już rok i jestem z nich bardzo zadowolony ,wcześniej miałem Bottari Xetrem i mimo iż posiadają E1 doczepiali się do nich nasi wszystko wiedzący stróże prawa