Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[B]Pralka CANDY C24nie wypompowuje wody.(Obszedłem problem,)

s-waldek 30 Gru 2003 16:50 6789 5
  • #1 30 Gru 2003 16:50
    s-waldek
    Poziom 11  

Wpuściłem się w "maliny" u sąsiada. W/w pralka (prod 1993r.) nie wylewa wody. Pompka sprawna na "któtko" 220V. Filtr oczywiście czysty.Programator wygląda na sprawny. Brak zasilania pompki w pozycjach programu w których, powinno być. Co ciekawe zasilanie elektrozaworu podczas napełniania idzie przez uzwojenie pompki (po odpięciu pompki nie napełnia) :roll: Kabelki doprowadziły mnie do hydrostatu. Takiego dziwaka nie widzialem. Poza klasycznym i sprawnym przełączaniem "pusta-pełna" posiada czwarty zacisk który w żadnej poz. nie ma połączenia z pozostałymi ( różowy przewód). Dodatkowo ma przycisk mechanicznie połączony z klawiszem wyboru poz. wody.
    Obszedłem doraźnie problem podłączając w miejsce pompki luźne zapasową cewkę (aby napełniała) a , do pompki dodatkowy przewód z wtyczką - do opróżniania pralki i tak to na razie działa.
    Proszę o poradę. A mam chyba nietypowe problemy bo, na kilka pytań z innych działów nie dostalem odpowiedzi. :?:

• #2 30 Gru 2003 18:22
    zayzayer
    Specjalista AGD

To nie hydrostat. To chyba coś z programatorem.
    Nietypowe.

• #3 30 Gru 2003 21:41
    39006
    Usunięty  
  • #4 10 Sty 2004 09:59
    s-waldek
    Poziom 11  

NAPRAWIŁEM !! :lol: Zakilka dni dobrałem się do niej.
    Uwagi dot. hydrostatu i podejrzenia o feler w programatorze były słuszne.
    Programator podobnej konstrukcji jak w Wiatce tylko, płytka ze stykami z jednej strony. Wyjmuje się łatwo (razem zprzewodami) po delikatnym podważeniu jednej strony wkrętakiem. Dokladne oględziny i sprawdzenie omomierzem wykazały przerwę (luźne nitowanie i skutki czasu) na mostku poza zespołem styków. Przy okazji oczyściłem styki ina koniec potraktowałem spraykontaktem. Pralka ''chodzi" jak burza!
    Dzięki za podpowiedzi. :D

• #5 10 Sty 2004 19:12
    oliwagdansk
    Poziom 12  

kup programator

• #6 11 Sty 2004 09:07
    zayzayer
    Specjalista AGD

Kolega z nad morza chyba jeszcze nigdy nie kupował oryginałów w Candy :D
    Poza tym naprawa tego typy programatora (ELBI) to rozkosz.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo