Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samoczynny restart po około 3-4 godzinach pracy?

Stokfisz 15 Lut 2008 10:33 977 7
  • #1 15 Lut 2008 10:33
    Stokfisz
    Poziom 10  

Gdy komputer chodzi gdzies 3-4 godziny sam sie zrestartuje czasami ale nie zawsze restartuje sie tez gdy w niego przypadkiem pukne noga nie wiem dlaczego ?? zasilacz mam nowy mam nadzieje ze nie jest on uszkodony ale wydaje mi sie ze nie bo sprawdzany byl przez elektryka i wszystko bylo dobrze na plycie glownej patrzylem kondensatory i mam tam 1 spuchniety lekko ale ten kondensator jak dobrze pamietam gdzy juz sie popsuje to monitor nie bedzie pokazywal normalnych kolorow jak trzeba tylko na czerwono bedzie swiecic np.
    prosze o pomoc co moze byc przyczyna restartow

0 7
  • #2 15 Lut 2008 11:34
    Interno
    Poziom 21  

Piszesz strasznie chaotycznie prawie niezrozumiałem o co Ci chodzi.
    Po pierwsze nie pukaj nogą bez potrzeby w komputer.
    Po drugie posprawdzaj w zestawie wszystkie połączenia po tym " pukne".
    Po trzecie jeśli na płycie są już spuchnięte kondensatory to samoczynne restarty są możliwe. Nie tylko wygląd kondków świadczy o ich stanie.
    Stary zasilacz mógł zrobić czego okiem nie dojrzysz ale czuła elektronika to wychwyci.
    Po czwarte jeśli elektryk sprawdził nowy zasilacz to podaj napięcia +5V i +12V.
    Po piąte tak na przyszłość jak coś piszesz i liczysz na sensowną odpowiedź i pomoc to podawaj konfigurację zestawu.

0
  • #3 15 Lut 2008 12:53
    Stokfisz
    Poziom 10  

rozumie już i dziekuje za odpowiedzi teraz bende podawał wszystkie konfiguracje i postaram się pisać mniej chaotycznie i pukałem przypadkiem w komputer np jak wsuwałem sie z krzesłem ale widzę ze to musi być punkt 2 lub 3 i dziękuje za odpowiedz

0
  • #4 10 Kwi 2008 22:47
    gucio27
    Poziom 9  

Witam mam to samo , po zakupie było OK , ale od 1,5 miesiąca coś nie tak ...

Cytat:
    Gigabyte M61SME-S2 sAM2

NFORCE 400
    HT - 1000 - (2000 MT/s) MHz
    DDRII 800 / 667 / 533
    PCI-Express x16

AMD Athlon64 X2 5200+
    2x2,6GHz, 1MB cache, Socket AM2

1024MB DDR2 800MHz
    Dysk ata 10 gb
    GeForce 6100 128MB pamięci współdzielonej "zintegrowana"
    DVD-RW ata
    RealTek ALC655 6-kanałowy (5.1) "zintegrowana"
    400W ATX zasilacz

Ktoś juz mi powiedzial ze coś z zasilaczem na 98% , ale zapytam innych.

Dziękuję za odpowiedz
    Samoczynny restart po około 3-4 godzinach pracy?
    Moderowany przez TONI_2003:

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

0
  • #5 10 Kwi 2008 22:54
    spinnaker
    Poziom 32  

Standard - posprawdzać temperatury, napięcia miernikiem w idle i stresie, pamięci memtestem, pomęczyć go możesz Orthosem/Prime95, dysk przeskanować, itp.

0
  • #6 10 Kwi 2008 23:00
    Damian_x
    Poziom 18  

sprawdzenie temperatury polecam programem hardware sensors monitor. pokazuje je w czasie rzeczywistym

0
  • #7 10 Kwi 2008 23:06
    spinnaker
    Poziom 32  

Podobnie jak Everest Ultimate

0
  • #8 11 Kwi 2008 04:52
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Przegrzanie się elementów jest bardzo częstym zjawiskiem, które rozkłada komputer na łopatki, więc czasem zamiast iść do serwisu, wystarczy zdjąć obudowę, dmuchnąć, chuchnąć, pozbyć się kurzu i po sprawie.

Polecam szczególnie zdjąć wszystko z procesora, przeczyścić, posmarować na nowo pastą termoprzewodzącą, ładnie złożyć i na koniec popracować na kompie. Czasem jak na procku są duże pokłady kurzu, to płyta może nawet nie "zezwolić" na start komputera.

0