Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 1.9 TDI przerywa po gwałtownym wciśnięciu gazu

dabooth 15 Lut 2008 13:05 8246 4
  • #1 15 Lut 2008 13:05
    dabooth
    Poziom 2  

Witam.
    Mam passata B5 TDI z silnikiem AHH 90PS. Od jakiegoś czasu przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu auto przerywa (nie zawsze). Na początku przerwał raz a potem wszystko było ok. W tej chwili zdarza mu się przerwać i "zawiesić", tzn.: obroty ustalają sie na 1100rpm i brak reakcji na pedał gazu. W trakcie jazdy gaszę auto, odpalam ponownie i jest ok. Zdarza się to coraz częściej (wymieniłem filtry i dalej tak samo).
    Pojawiła się też nierówna praca na biegu jałowym. Obroty są stabilne ale zachowuje się jakby nie palił na jeden cylinder.Auto ma też problemy z zapalaniem po nocy na zimnym silniku (zapala, ale trzeba trochę pokręcić).
    Ostatnio pojawiła się też nierówna praca w trakcie jazdy przy około 2500rpm.
    Wybrałem sie do BOSCH SERVICE i powiedzieli, ze coś tam zrobili, a na liście błędów był błąd nieznany i błąd pedału gazu.
    Nierówna praca przy 2500rpm ustała i wygląda, że ten problem jest załatwiony, ale pozostał problem z gwałtowniejszym przyspieszeniem (dalej zdarza mu przerwać i zablokować na 1100rpm bez reakcji na pedał gazu) i nierówną pracą na jałowym biegu.
    W zakładzie BOSCH SERVICE powiedzieli, że jak się powtórzy usterka, to trzeba wymienić potencjometr (czy jak tam to nazwali) pedału gazu. Z tego co czytam bardziej pasuje to na nastawnik pompy.
    HELP!!! (jak tak dalej pójdzie, to wymienią mi pół auta, a dalej będzie to samo)

0 4
  • #2 15 Lut 2008 14:19
    jarecki1989
    Poziom 24  

Na autach sie zbytnio nie znam ale kolega ma B5 z takim samym silnikiem i z takimi samymi objawami, podłaczył sie OBD 2 i pokazało uszkodzony potencjometr pedału gazu. Kupił na allegro nowy potencjometr podłączył i auto śmiga normalnie.

0
  • #3 15 Lut 2008 19:18
    vipereek
    Poziom 12  

Zacierają się kierownice spalin w turbinie.

2
  • #4 16 Lut 2008 03:22
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

vipereek napisał:
    Zacierają się kierownice spalin w turbinie.

Dokładnie!
    Ale zanim dojdą do tego w serwisie mogą istotnie wymienić pół autka. Mam pytanie kiedy były wymieniione amortyzatory i lusterko wewnętrzne w osłonie przeciwsłonecznej?:)?:?:

0
  • #5 19 Lut 2008 19:44
    dabooth
    Poziom 2  

Nie uwierzycie (albo uwierzycie i mnie wyśmiejecie :):):) ) - powodem takiej pracy silnika był pęknięty wąż gumowy doprowadzający sprężone powietrze. Po wymianie kawałka gumy auto odżyło - odzyskało moc i równo pracuje. Przerwał jeszcze raz - zaraz po wymianie - ale w tej chwilo jest ok. Zakupiłem VAGa i jak przesyłka dojdzie - najprawdopodobniej jutro - podłączę autko i sprawdzę błędy. Oby wszystko było ok.
    Pozdrowionka

0