Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalnie obracanie kamery. Jakaś inna możliwość sterowania?

15 Lut 2008 13:32 1969 2
  • Poziom 10  
    Witam znalazłem ciekawy pomysł oto link http://www.pcworld.pl/news/103224_1.html nie znalazłem tego na elektrodzie więc założyłem nowy temat.
    mam takie pytanie odnośnie tego projektu czy jest jakaś możliwość sterowania tym oprócz portu COM lub LPT proszę o pomoc i przepraszam jeśli taki temat gdzieś już jest na forum pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Witam!

Sterowanie kamerą można rozwiązać na wiele sposobów. Największym problemem dla amatora jest rozwiązanie mechaniki obrotnicy kamery. W tym linku, co podałeś, do obracania kamerą wykorzystano mechanikę wysuwania tacki CD-ROMa. W takim przypadku masz obrót kamerą tylko w jednej osi. Do obracania kamery można również wykorzystać serwomechanizmy modelarskie (używane w zdalnym sterowanie RC modelami). Wtedy bez problemu i znacznie łatwiej możesz zrobić mechanizm poruszania kamerą w dwóch osiach.

Pozdrawiam
    PS Temat chyba troszkę mylący, bo sugeruje, że chciałbyś sterować zdalnie funkcjami kamery, a nie jej obracaniem. Powinieneś chyba poprawić na "Zdalne obracanie kamerą", bo o to Ci pewnie chodzi przede wszystkim.
  • Poziom 10  
    sorki mój błąd właśnie chodzi mi o poruszanie kamerą właśnie tylko że przez program który jest umieszczony w linku tylko jak tym mogę sterować skoro nie mam tych portów może usb dało by rady ? nie szukam jakiegoś wyrafinowanego sterowania to co przedstawiłem w linku zupełnie mi by wystarczyło sorki za tytuł zmienię go pozdrawiam :)