Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

prostownik regulator prądu NA 12V

k4rolek1991 15 Lut 2008 17:45 2320 2
  • Poziom 9  
    Witam jak w temacie potrzebuje schematu prostownika regulatora prądu który bede mogł podłaczyc w motorze do cewek oswietleniowych .prosze o jakies pomysł grzebałem na forum ale nic ciekawego nie znalazłem. Może wy cos znajdziecie albo narysujecie mi taki schemat wraz z wykazem elementów Akumulator 12v 7 ah

Aha mam jeszcze w głowie swój pomysł ale nie wiem czy dobrze mysle Mianowicie chcem 1 diode prostownicza 10A wpiac w kabel szaregowo i do akku Tylko czy jest moze jeszcze jakies urządzonko elektroniczne które bedie stabilizowało zeby prąd szedł caly czas taki sam np 13 V??

[Proszę poprawić temat (wyłączyć "Caps Lock") i treść postu. Edycja za pomocą przycisku "zmień" i pomocne narzędzie "pisownia". Mariusz Ch.]
  • Poziom 16  
    Jeśli wepniesz diode to zrobi tylko spadek napięcia 0.6V. Rozumię ze chcesz wyeliminowac przygasanie swiateł przy niskich obrotach silnika lub zbyt mocne przy dużych obrotach. Najpierw musisz sprawdziec jakie jest napiecie w instalacji przy zalaczonym silniku, następnie sprawdzic czy motocykl posiada alternator czy prądnice. Jeśli alternator to taki uklad mozna kupic za kilka zlotych w sklepie motoryzacyjnym, jeśl natomiast prądnice bedzie troche gorzej.

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    no bo jak podłaczyłem kierunkowskazy na zaplon to mi przygasalo swiatło i chcem zeby było normalnie. A zapłon mama taki [ Proszę tu wstawić zdjęcie i podać parametry]
    prosze wymyslcie cos zeby było jak nalezy prosze o jakis schemat

prostownik regulator prądu NA 12V
    https://obrazki.elektroda.pl/13_1203097968.jpg