Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD Onkyo DX-7211, gubi ścieżki

15 Lut 2008 18:10 6263 25
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie, zakupiłem odtwarzacz CD i pojawił się problem dość powszechny mianowicie odtwarzacz gubi ścieżkę. Potrafi zgubić ścieżkę nawet na idealnej oryginalnej płycie, z wypalankami jest jeszcze gorzej. Jednocześnie utwory wyszukuje błyskawicznie... Znalazłem informację, że często pomaga regulacja lasera ale beż konkretnych wskazówek dotyczących tego lasera nie podejmę się interwencji. Laser to KSS-213C.
    Drugi problem, już mniej ważny to bardzo duża wrażliwość na wstrząsy... wystarczy lekko uderzyć dłonią w regał a CD się haczy. Może ktoś ma taki CD i mógłby mi udzielić informacji czy ten model tak ma czy po prostu z moim coś nie tak.

Z góry dzięki za wszelkie informacje.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Regulacja jak we wszystkich urządzeniach z optyką laserową. Na laserze (w jego pobliżu) jest potencjometr, czasami śróbka która może być zasłonięta jakaś blaszką lub zatyczką. Pokręć nią w prawo lub lewo i sprawdz efekty. Reguluje ona moc lasera. Domyślnie ustawiona jest tak aby laser miał jak największą żywotnośc oraz jak najlepszą jakość odczytu.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Spec od car audio
    Zanim bezmyślnie pokręcisz mocą emisji lasera proponuję dokładnie oczyścić zębatki od jego przesuwu. Często jest w nich brud co powoduje skakanie przy próbie jego przesuwu.
    Kolega adampyndzel zanim czymś pokręci w cd bez odpowiedniej aparatury pomiarowej niech sobie czymś innym pokręci. Bo przez takie działania dużo fajnego sprzętu jest potem ubitego.
  • Poziom 9  
    Sprzęt jest w środku czysty jak łza. Zaznaczyłem sobie położenie fabryczne na potencjometrze i zacząłem kręcić... w jedną stronę-przestał zupełnie działać, w drugą działa lepiej ale nie idealnie a na dodatek osiągnąłem kres potencjometru więc chyba czas na wymianę lasera...
    Dużo czytałem o chińskiej tandecie, jak tego uniknąć?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie, przyznaję wczoraj poszedłem na łatwiznę... Nie martwiłbym się jednak o laser gdyż kosztuje grosze... jeśli rozwiązanie problemu wymagałoby zainwestowania kilkudziesięciu złotych byłbym szczęśliwy;-)
    Wracając do tematu... zaobserwowałem na układzie zębatkowym przesuwu lasera ślady jakiejś białej pasty lub coś w tym stylu... załączam zdjęcie i proszę o informację czy to usuwać czy to jakiś np. smar...

CD Onkyo DX-7211, gubi ścieżki
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Umyłem soczewkę spirytusem... co do zwierciadła półprzezroczystego to szczerze mówiąc nie wiem jak się do niego dobrać... w każdym razie po przemyciu soczewki brak różnicy...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Rozumiem, dziękuję kolego za stałe wsparcie, po ilości postów w tematach optyki widzę, że trafiłem w dobre ręce...
    Ponieważ nie mam w domu odpowiednich środków czyszczących sprawa musi poczekać aż pójdę do pracy gdzie mamy wszystko co trzeba;-) (oprócz powietrza mamy też jakiś spray do czyszczenia złączy światłowodowych więc to będzie z pewnością dobry środek).
    Licząc na pomoc w przyszłości pozdrawiam serdecznie.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Zgodnie z moimi przypuszczeniami to był właśnie izopropanol... jednak po przemyciu i przedmuchaniu sprzęt padł zupełnie. A konkretnie próbuje zogniskować i nawet nie zakręca płytą... Zachowuje się jakby wcale nie widział płyty...
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam, niestety nie ożył... mam nowy laser i zauważyłem, że taśma do zasilania silniczków musi być podpięta inaczej niż w oryginale... Wynika to z porównania ścieżek na płytkach... A konkretnie na złączu zamieniona jest kolejność silniczków...

Proszę o informację czy dobrze główkuję...

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Więc zrobiłem jak kolega radził, wymagało to jeszcze okręcenia silniczka żeby pasował w płytkę (oraz żeby zgadzały się bieguny) oraz przełożenia z wirnika starego silniczka tego czegoś na czym opiera się płyta;-) no i oczywiście walka z odpowiednią wysokością żeby laser złapał płytę... ale udało się i chodzi jak marzenie!!!
    Serdecznie dziękuje dj-MatyAS!
  • Poziom 9  
    Witam ponownie, po kilku miesiącach pojawił się inny problem związany z tym odtwarzaczem, mianowicie po wysunięciu się szuflady nie zostaje ona w pozycji wysuniętej tylko od razu zamyka się z powrotem...
    Co można z tym zrobić?

Pozdrawiam
    Michał
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam ponownie... dj-MatyAS - przesyłam podziękowania za poprzednią - skuteczną jak zwykle poradę!
    Minął niecały rok od wymiany lasera i początkowe dolegliwości z gubieniem ścieżek wracają... Przyznaję, że sprzęt grał dużo i głównie na CD-R ale czy to możliwe by laser miał już dość?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam, no więc przedmuchałem sprzęt powietrzem... i niby działa. Laser kupiłem w jakimś sklepie internetowym polecanym na forum (kosztował ok. 30zł) niby Sony ale chyba trochę za tanio...

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam, no więc faktycznie działał "niby". problemy pojawiły się ponownie, co ciekawe doszły nowe objawy (oprócz gubienia ścieżek):
    - po włożeniu płyty silniczek ma problem z rozruchem(zakręceniem płytą) występuje wówczas jakiś nienaturalny dźwięk... jak się trąci palcem od razu rusza...
    - "przewijanie" na podsłuchu powoduje natychmiastowe zgubienie ścieżki

A laser kupiłem właśnie w Impelu za 25zł;)
    Nie chciałbym Cię zbytnio zamęczać drogi Kolego ale Twoja opinia jest dla mnie jedyną podpowiedzią co z tym sprzętem robić dalej...

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam, no więc sprawdziłem silniczek, chodził super... potem zauważyłem, że jeden z lutów (które sam wykonałem rok temu) jest jakby pęknięty... przylutowałem raz jeszcze... i aż się boję napisać... ale działa bez zarzutu!
    Dziękuję po raz n-ty...
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto