Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Bluesky BR390 - kontrolka zbyt wysokiej temperatury

AMPI 15 Lut 2008 18:52 1908 4
  • #1 15 Lut 2008 18:52
    AMPI
    Poziom 25  

Witam!
    Posiadam lodówkę marki Bluesky model BR390.
    Problem jest taki że od jakiegoś czasu "pal się" lampka która ponoć sygnalizuje zbyt wysoka temperaturę , a ponadto zauważyłem że agregat pracuje cały czas tzn w ogóle się nie wyłącza! Urządzenie posiada dwa agregaty oraz dwa termostaty odpowiednio po każdym zestawie dla lodówki oraz zamrażarki.Komora zamrażarki pracuje prawidłowo (niska temperatura) natomiast mam pewne wątpliwości co do samej komory lodówki-temperatura wewnątrz ok 6 stopni i tu bez znaczenia w jakim położeniu jest termostat.
    Czy ktoś z kolegów może podpowiedzieć gdzie szukać uszkodzenia? Czy to termostat czy brak gazu, a może agregat ?

0 4
  • Pomocny post
    #2 15 Lut 2008 19:35
    eeban
    Specjalista AGD

Może byc to ubytek czynnika chłodniczego lub za mała wydajność sprężarki >>>stawiam na to pierwsze >>>wezwij chłodziarza sam nic nie zdziałasz w tym przypadku.

0
  • #3 15 Lut 2008 20:09
    AMPI
    Poziom 25  

Dzięki za zainteresowanie.Tak podejrzewałem ale naprawa raczej jest nie opłacalna z uwagi na wiek urządzenia oraz inne dolegliwości takie jak popękana obudowa. Zauważyłem też że jedna ze sprężarek jest bardzo ciepła a raczej gorąca tylko nie wiem czy wynika to z tego że ciągle pracuje czy że jest uszkodzona.Czy jak nie będzie dostatecznego ciśnienia czynnika to sprężarka będzie się tak grzała?

0
  • Pomocny post
    #4 15 Lut 2008 21:36
    nares
    Specjalista AGD

AMPI napisał:
    Czy jak nie będzie dostatecznego ciśnienia czynnika to sprężarka będzie się tak grzała?

Oczywiście - jak nie będzie odpowiedniej ilości.

0
  • #5 16 Lut 2008 09:50
    AMPI
    Poziom 25  

Dziękuje za pomoc już wszystko wiem :)

0