Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obrotomierz samochodowy eurofab- co jak podłączyć i inne

dzikilopez 15 Feb 2008 21:20 2311 5
 • #1
  dzikilopez
  Level 14  
  Witam serdecznie, mam delikatny problemik z obrotomierzem firmy EUROFAB, mianowicie sprawa 1 jak go podłączyć co do czego, posiada on 5 przewodów :
  -czarny > to masowy tyle sie mi udało wyszukać
  Pozostałe niezidentyfikowane
  - zielony
  - czerwony
  - pomarańcz
  -biały

  Sprawa następna : obrotomierz posiada przełącznik który przełącza sygnał poprzez oporniki na kondensatory o pojemności 0,87uF kolejno
  Pozycja 1 (4 cylindry) - 210k
  Pozycja 2 (6 cylindrów) -140k
  Pozycja 3 (8 cylindrów) - 110K

  Chcę aby dało sie tak zrobić by obrotomierz współpracował z silnikiem 2 cylindrowym ( obrotomierz pójdzie do maluszka WRC :) )
  Co zmienić na jaką wartość?? czy wystarczy zmienić opornik z 210k na 420k czy trzeba zmienić kondensator ? Jeżeli nie to co należy zrobić

  Na fotce na której widać scalak (wiem że widać tako sobie nie posiadam cyfrówki, tylko emulator w telefonie wiec proszę o litość i wybaczenie)
  jego symbol UEGT0310
 • Helpful post
  #2
  Anonymous
  Anonymous  
 • #3
  dzikilopez
  Level 14  
  Zapomniałem dodać że jako podświetlenie robi dioda RGB, jeszcze ślęczę nad tym obrotomierzem z miernikiem i szukam co jak i gdzie, kolega LElectricfil może mieć rację co do kabli białego i pomarańczowego, napięcie z nich dochodzi do tarczy gdzie się znajdują bebechy od diody, producent zabezpieczył układ diodą żeby czasem na odwrót nie podłączyć zasilania.

  Sprawa kabli za nami teraz sprawa przeróbki tak żeby pokazywało dobrze obroty z silnika 2 cylindrowego, obrotek różni sie dość sporo od MERA LUMEL ale zasada działania chyba podobna.
 • #4
  Anonymous
  Anonymous  
 • #5
  dzikilopez
  Level 14  
  Aktualnie pójdzie do jednocylindrowego dwusuwowego ale to chyba nie ma różnicy bo silnik w maluchy zachowuje sie jak dwusuw. A czy danie opornika wartości 420kOHm załatwiło by sprawę?? Bo widzę że opornik na silniku V8 a R4 jest 2razy mniejszy. Może sie mylę.
 • #6
  Anonymous
  Anonymous