Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki panel sterowania do subwoofera aktywnego

dag86 15 Lut 2008 21:58 1130 1
  • #1 15 Lut 2008 21:58
    dag86
    Poziom 12  

witam wszystkich audiomaniaków mam prośbę robię swój pierwszy subwoofer i staram się zadawać wam jak najmniej pytań ale jest coś z czym musicie mi pomóc chodzi konkretnie o to ze nie wiem z jakiego materiału mam wykonać panel sterowania i przyłączeniowy do tego sub'a grubość płyty to 18mm i wywiercanie otworów na przyciski potencjometry i przyłącza... no wiecie raczej głupi pomysł... stwierdziłem że zrobie w bocznej ściance subwoofera prostokątny otwór i przykręce od środka panel( którego wymiary będą większe niż wyciętego otworu w płycie) który wykonałem ze szkła epoksydowego o grubości 5 mm ( dość gruby, i w zasadzie mało elestyczny materiał będzie dobry jak przykręce go od wewnętrznej strony i podłożę pomiędzy niego a płytę uszczelki okienne będzie dobrze?? a może silikon?? ewentualnie czy macie jakieś inne pomysły na jego wykonanie?? dodam jeszcze że żadnych otworów w płycie jeszcze nie robiłem.

No i jeszcze jedno... płyty tego sub'a poskręcałem ze sobą i chce dołożyć jeszcze listewki do wszystkich krawędzi wewnętrznych ( takie wzmocnienia) i chciałem jeszcze je potraktować silikonem w celu uszczelnienia. czy silikon jest właściwym sposobem na uszczelnienie?? czy polecicie mi jeszcze jaikś inny specyfik??

Post był raportowany.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE. [hefid]

0 1
  • #2 15 Lut 2008 23:35
    lukasz3004
    Poziom 15  

listewki przy krawedziach mozesz sobie odpuscic poniewaz nic Ci one nie dadzą , lepiej zrobic listewki porzeczne na ścianki z płyty mdf 18 ponieważ one znacznie usztywnią twoja obudowe panel bedzie dobry ale boje sie że przez potencjometry będzie Ci dmuchało wiec polecam zrobienie niewielkiej skrzyneczki podto i zaklejenie przewodów wchodzących do niej duza iloscią silikonu, polecam wykonanie 5mm frezu pod płytę ze szkła bedzie super efekt jak bedzie to na rowni z płytą.
    miłego słuchania i przyjemnej pracy łukasz

Post był raportowany.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA -->REGULAMIN pkt 15.
    Następnym razem będzie OSTRZEŻENIE. [hefid]

0
  Szukaj w 5mln produktów