Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Dafne po wymianie programatora działa na chwile

15 Lut 2008 22:01 1038 11
  • Poziom 9  
    pobiera wodę,kręci jak trzeba,wypompuje wodę do połowy i się zatrzymuje,nie działa na wirowaniu.Nie kończy prania na każdym programie i nic się nie da zrobić,wymieniłem blokadę zamka na nową i dalej nie blokuje. Założyłem stary programator który wcześniej tego nie robił i są te same objawy.Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem co robić.
  • Poziom 25  
    Przyczyn może być mnóstwo, ponieważ nie opisujesz dlaczego wymieniałeś programator, jakie masz doświadczenie w naprawach proponuję wezwać mechaniora, który zacznie od...sprawdzenia poprawności połączeń, zamocowań wsuwek itd.. czasem rzut oka wystarczy a czasem po samodzielnych naprawach właścicieli trzeba siedzieć dwie godziny aby na końcu dowiedzieć się,że wcześniej kilka razy wywaliło bezpieczniki i pralka była odwracana "do góry nogami". Ostatecznie nie jest pewne czy programator "nowy" jest sprawny..
  • Poziom 21  
    Błędne połączenie programatora, błędy w zeznaniach. Co znaczy " wymieniona blokada i dalej nie blokuje? "
    nie blokuje i działa?
  • Poziom 28  
    Ten Te- wynalazki maja wężę łączące zbiornik z filtrem włączone do bębna na dwóch poziomach- więc bądź łaskwa zajrzeć pod spód tego cacka po polożeniu go na bok od STRONY ZASOBNIKA PROSZKU- nie na ten od programatora!!- i wyjmij jakieś skarpetki lub majtki które rurę dolną zatkały- a dajcie pokój programatorowi.

Jesli ją położysz na bok od strony programatora - to rozejrzyj się za drugim programatorem - abyś miał co zabudować po zapaleniu się programatora tuż po włączeniu pralki po operacji odtykania węża z pralkią połozona na niewłasciwym boku.
  • Poziom 9  
    Witam.
    programator wymieniłem ponieważ się zacinał i pralka prała bardzo długo 3gdz.z chwilą gdy wymieniłem programator padła blokada zamka,kupiłem nową i dalej było to samo[czy jest możliwe że bym kupił wadliwą blokadę]i czy jest możliwe żeby coś paliło blokady.spiąłem kable blokady i pralka chodzi bez zarzutu. nie wywalało mi bezpieczników przy wymianach tych części.w takich sprawach po jakimś czasie daję sobie radę.tylko zastanawiam się jak długo mogę prać na zwartej blokadzie?
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    anzelmus napisał:
    Witam.
    programator wymieniłem ponieważ się zacinał i pralka prała bardzo długo 3gdz.z chwilą gdy wymieniłem programator padła blokada zamka,kupiłem nową i dalej było to samo[czy jest możliwe że bym kupił wadliwą blokadę]i czy jest możliwe żeby coś paliło blokady

Miałem się nie odzywać, bo to "mój rejon", ale trudno wytrzymać jak ktoś pisze bez sensu.... Kolego, bez urazy, ale zajmij się czymś innym co potrafisz robić, bo stracisz kupę kasy na wymianę niepotrzebnych części. A Dafne jest bardzo prostą pralką.
  • Poziom 9  
    a co to jest za porada?bez sensu jest to co pan w tej chwili napisał.co jest bez sensu proszę o jakieś konkrety.
  • Poziom 28  
    Przed zmostkowaniem NOWEJ trzeba było zamienić miejscami te zmostkowane przewody( juz bez mostka)- bo chyba cos tam pomieszałeś z nimi.
  • Poziom 9  
    na pewno nic nie pomieszałem z kablami.najpierw odkręciłem blokadę i potem wymieniałem kabelki tak jak były.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jeśli blokada nie blokuje to może gdzieś po drodze urwany jest przewód (czarny)? To mogłoby nawet tłumaczyć problemy z zatrzymywaniem programatora. Wg schematu przewód idzie od wyłącznika sieciowego, przez programator (4H i 5) do blokady - jeśli jest sprawna i dobrze podłączona a nie działa, to gdzieś tu musi być przerwa.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Serdecznie dziękuję Panu MOVZX .Jako jedyny wiedział o co chodzi.Faktycznie była przerwa na czarnym kabelku od blokady przy programatorze,który łączył dwie kostki.Kabel był fabrycznie od nowości przyciśnięty i naderwany mocowaniem pokrętła temperatury,po wymianie programatora kabelek się uszkodził całkiem.Blokada działa pralka chodzi bez zarzutu.
    Cieszę się, że odezwał się do mnie profesjonalista.Dziękuje za poradę i pozdrawiam.