Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router do rozdzielenia neostrady i drukarki

15 Lut 2008 22:24 1116 2
  • Poziom 15  
    Chodzi o to, że w domu mam komputer stacjonarny połączony przez USB z drukarką i modemem neostrady (sagem 800). Chciałbym móc korzystać z drukarki oraz internetu także przez laptopa, który znajduje się w sąsiednim pokoju. Nie wiem w jaki sposób najlepiej to zrobić. Myślałem o routerze z print serwerem. Jednak nie do końca wiem na jakiej zasadzie on działa.
    Czy komputer stacjonarny można do niego podpiąć poprzez kabel czy też musi odbierać sygnał bezprzewodowo?
    Czy za pośrednictwem routera można też mieć dostęp do zasobów drugiego komputera, czy to tylko rozdziela internet i drukarkę?
    Czy oprócz routera musiałbym coś jeszcze dokupić (kable, jakieś karty itp.)
    Prosze o najlepiej model routera .

z gory dziekuje za info
  • Poziom 22  
    Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie router ADSL z WIFI.
    Router możesz podłączyć kablem ethernet do komputera stacjonarnego, żeby nie robić dodatkowego wydatku na kartę sieciową, a w laptopie pewnie masz wbudowaną kartę bezprzewodową i możesz nim się podłączać bezprzewodowo. Router oprócz dzielenia internetu na wiele klientów tworzy sieć domową w ramach której możesz wymieniać, pliki, czy grać przez sieć.
    Duży problem to udostępnianie drukarki, ja mam drukarkę udostępnioną na komputerze stacjonarnym, jak chce coś wydrukować z laptopa to muszę go włączyć (stacjonarkę), ale jeśli chcesz koniecznie print serwer, to może jeszcze podaj model drukarki, bo nie wszystkie ze wszystkimi printserwerami są zgodne. Co do firmy to z czystym sercem polecam Linksys.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Model drukarki to HP desk jest 5550 , prosze o pomoc ,dzieki ..