Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usterka pralki brandt wm 1001 eco

15 Lut 2008 22:35 8883 17
  • Poziom 9  
    witam serdecznie , pralka brand wm 1001 eco . Po 8 latach bezawaryjnej eksploatacji zaczął spadać pasek podczas gwałtownego ruszania do wirowania . wymieniłem pasek przesunąłem silnik 2 a potem 3 mm do przodu
    i podczas próby na sucho było ok . ale pod obciążeniem i po kilku min . wirowania znowu pasek " wdrapuje " się na rant dużego koła i za chwilę myślę że spadnie . na wałku silnika nie ma luzu , wałek nie jest krzywy . Koło
    napędzające bęben bez luzów , nie bije chodzi równiutko . Co jeszcze można zrobić ,żeby ten paseczek nie spadał ?
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Włóż pranie i zobacz czy duże koło chodzi równo,pewnie piasta na bębnie już popękana.
  • Poziom 9  
    Dziękuję , ale jak zobaczyć czy faktycznie piasta jest popękana ? chyba mnie to przerośnie . spróbuję .
  • Specjalista AGD
    Obawiam się że sprawa jest poważniejsza raczej styki programatora.
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    W tych brandtach to typowe, niestety konstrukcja tej pralki jest po prostu beznadziejna, po jakimś czasie elementy potrafia się odkształcać, sprzwdz czy mocowanie piasty jest dobrze dokręcone, jest tam płaskownik trzymający piaste a pod nim jeszcze piasta przykręcona do bębna, wszytsko podokręcaj, potem, niestety musisz silnikiem wyregulowac tak aby pasek nie spadał, na jakiś czas pomoże, niestety, ale koło zamachowe to kawał blachy po prostu, oczywiście przyjmując, że wystkie te elementy masz sprawne.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Przykro mi o tym mowic ale niestety musisz sie zaczac rozgladac za nowa pralką, pralki tego typu mają taką wade ze urywa sie im bęben od strony koła pasowego, to ze spada ci pasek to oznacza wlasnie to ze masz luzy na tym bolcu wystającym z bebna, teraz on tylko sie rusza ale po chwili ci sie urwie i wtedy pralka staje sie złomem bo beben do niej mozna dostac zamawiając go w servisie koszt naprawy wynosi jakies 450zl:( Miałem podobno sytuacje, probowałem cos zdzialac ale niestety zrezygnowałem bo nową pralke kupisz teraz za okolo 1000zl wiec naprawiac te juz sie nie opłaca bo jak w niej pozniej strzeli cos innego to dołozysz drugie tyle co za bemben:( Pralka w tym stanie czyli z urwanym bembnem warta jest na allegro 90-100zl:) Mozna sie bawic w sprzedawanie czesci (silnik, pompa, obudowa, programator ale tez mysle ze nie wyciagniesz wiecej jak 100-150zl. Wiec chyba kontener sie kłania tak jak moja skonczyła, na smieciach...:cry: Ogolnie to chialem powiedziec ze pralki te choc maja swoja wade słuzą bardzo dobrze, sa francuskie i czesci drogie jak cholera ale taka pralka przezyje z 10 takich naszych polskich AMIKa;)

Tu masz przykład
    Moderowany przez skryn:

Linki do aukcji usunąłem. Regulamin.

-tyle ze tu gosciu pisze ze lozysko sie skrzywiło chyba jest nie zdrowy, ale bo ten ciec od napraw pralek jeszcze na lozysko chce naciagnac:)
    - to jest drugi ratunek po za nowym bebnem ktory moze uratowac pralke, Ale nie wiadomo czy maja taki zestaw do brandta, ja swoja rozbieralem i jest troche zabawy z tym wiec samemu wkladac to bez jakiego kolwiek pojecia nie raze:)
  • Poziom 9  
    Dziękuje Ci bardzo . Faktycznie pralka chodziła bez napraw z 10 lat . Technicznie jestem wyżej zaawansowany , ale niestety nie w pralkach . Z mojego oglądu z zewnątrz nie stwierdzam żadnych luzów na mocowaniu tego blaszanego koła ; nie ma się do czego przyczepić . Twoje uwagi są dla mnie cenne , jeszcze raz wszystko sprawdzę , a jak pasek spadnie , to faktycznie trzeba zrobić zakup . Nie nic wiecznego .pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Tu mniej wiecej widac o co chodzi z tym urywaniem;) patrzec od dołu:)

• Pomocny post
    Moderator AGD
    W tych pralkach to normalne zjawisko.
    Masterkcooki, Polary PWA, itp.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    wojcie-h napisał:
    . wymieniłem pasek przesunąłem silnik 2 a potem 3 mm do przodu

A więcej się nie dało?
  • Poziom 9  
    Dziękuję serdecznie , szczególnie zdjęcia są pouczające i wiem teraz dokładnie o co w tym chodzi . Silnik mozna jeszcze wysunąć z 1-1,5 mm . W poniedziałek ruszam do ostatniego boju . Serdecznie pozdrawiam .
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich , którzy wypowiadali się w sprawie pralki Brandt . Sprawdziłem dokładnie koło pasowe i jego otoczenie , dokręciłem śruby / które się dały/
    , ewent. luzy i td , ponieważ nie było się do czego przyczepić - przesunąłem jeszcze silnik i przystąpiłem do próby z pełnym obciążeniem . Zadany program pralka wykonała , pasek nie spadł i wygląda to aktualnie OK . Oby tak dalej . Pozdrawiam wszystkich .
  • Poziom 1  
    mam pytanie odnośnie pralki Brandt. Podczas użytkowania niestety wylewa się woda spod pralki. Jaka może być tego przyczyna?
  • Poziom 11  
    A kiedy sie wylewa? Podczas wlewania wody do pralki, podczas prania, czy podczas pompowania/wirowania?.
  • Poziom 2  
    Dołączę się do tego wątku...

Pralka ta sama z tą różnicą, że bęben ma luzy od strony biernej. Pasek spadał - przesunięcie silnika pomogło, niestety wali niemiłosiernie podczas wirowania. Pytanie co trzeba wymienić i czy jest to możliwe w rozsądnych pieniądzach - do 300 zł?
  • Poziom 11  
    Nowy beben, nie ma innego rozwiazania raczej. Koszt takiego do np brandta to jakies 500zl (w serwisie)
  • Poziom 11  
    Koszt bebna to niecałe 200 zł i trzeba dodac 2 v-ringi v-22 po ok 6 zł i troche pracy. a beben to brandt mastercook
    pozdrawiam