Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

edimax-problem konfiguracji sieci

15 Lut 2008 23:31 4044 5
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam dość poważny problem, już pół dnia nad tym siedziałem i nic..., jestem zielony wobec sieci komputerowych, a mianowicie:
    Mam stałe łącze internetowe od dostawcy internetowego (osiedlowego) (speed-net.pl w Lublinie). Osoba która zakładała mi ten internet mówiła że można go sobie w lokalu podzielić routerem.
    I tak, jeśli podłącze kabel sieciowy do jednego komputera, to internet działa. Ale chcę go podzielić na 2 komputery (oba Windows XP Sp2) i wtedy zaczynają się problemy. Używam routera EDIMAX BR-6104K. Kiedy podłącze wszystko jak się powinno, wtedy nie działa internet na żadnym z komputerów, pojawia się dymek w trayu: "To połączenie ma ograniczoną łączność lub brak łączności. Możesz nie mieć dostępu do internetu lub niektórych zasobów sieciowych. Aby uzyskać więcej informacjii, kliknij na dymek.. i otwiera się okno połączeia sieciowego.Pojawia się w oknie: "Stan: połączenie lokalne" w karcie OBSŁUGA:
    "Możesz nie mieć dostępu do internetu lub niektórych zasobów sieciowych. Ten problem wystąpił, ponieważ sieć nie przypisała adresu sieciowego do tego komputera" i mimo to pojawia się komunikat w Trayu: "Połączenie lokalne jest teraz podłączone 100MB/s"-a intrnet (www, gg nie działa...)
    Kiedyś używałem tego routera i rozdzielałem sieć UPC i wszystko chodziło bez żadnego zarzutu i nic nie musiałem konfigurować, tylko podłączyłem i wszystko działało ok. Tutaj widać muszę, tylko nie mam pojęcia co robić! bardzo proszę o porady krok po kroku, albo jakiś link-odsyłacz
    P.S. w necie jest o tym dużo, ale żaden artykuł mi nie pomógł!
    Z góry bardzo dziekuje i pozdrawiam!
    to zrzut ekranu-info o mojej sieci, gdy podłączony jest kabel bez routera: http://images33.fotosik.pl/144/27241c0a5e303f66.jpg
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakie masz ustawienia na routerze ?
    Wygląda na to, że jest na nim wyłączone DHCP - dlatego PC nie otrzymuje adresu IP.
  • Poziom 34  
    czesc

mialem podobny problem mzoesz wejsc i porozmawiamy kwestia prztpisania tkz..MAC rowniez posty moje poczytaj na elektrodzie .z tego co dobzre pamietam napisalem ksiazke :)

pisze jestem dostepny

Dodano po 1 [minuty]:

ozywiscie mam Edimaxa jak raz ustawisz i dojdziesz do tego to bedizesz zadowolony z tego routera :)

Zobowiązuję kolegę do poprawienia błędów i pisowni.
    Przycisk <Pisownia> nie gryzie ... [mbo]
  • Poziom 9  
    dzięki kiss39, dopiero włączyłem kompa, spróbuje poszukać Twoich postów i może coś z tego wyniknie a jak nie to sie powtórnie zwróce o pomoc! pzdr!

Dodano po 32 [minuty]:

szukam i szukam i nic mi nie mówią posty... MOje gg to 354460, jestem niewidoczny, byłbym wdzięczny jakbyś się odezwał jak byś miał czas, to może by coś się dało zrobić

@mbo, nie wiem nie znam się na tym, ale zapewne jest tak jak mówisz.

Dodano po 8 [minuty]:

albo jak włączyć DHCP na routerze??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Trzeba otworzyć jego stronę konfiguracyjną i wybrać odpowiednią opcję (zwykle DHCP server).
    Większość routerów ma go domyślnie załączonego w konfiguracji fabrycznej - użycie przycisku reset ją przywróci.
  • Poziom 9  
    troche pomyślałem i popróbowałem i problem się rozwiązał, działa na obywu komputerach!

Wykonałem następujące czynności:
    wchodze do instrukcji obsługi routera, robie to co na stronie 8,
    wpisuje w internecie explorerze: http://192.168.2.1 i enter
    login: admin
    hasło: 1234

potem wybrałem z menu z strony: Quick Setup
    wyswietla sie okno: 1: time Zone
    i tam gdzie pisze: Time Server Address: wpisałem to IP, które było w oknie gdy internet działał, z pominięciem routera, czyli 84.201.222.177
    potwierdziłem ,zaszedłem do końca, pokazał się napis: succesfull i następnie
    zobaczyłem ze gg i www chodzą.

Dziękuje za pomoc, tym co chcieli pomóc!