Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW sharan słabo zapala

16 Feb 2008 00:19 4331 7
  • Level 39  
    problem zaczął się wczoraj musi kręcic ok.30 sek zanim zapali ,ciepły czy zimny nie ma znaczenia,vag nie wykazuje żadnych usterek .Silnik 1.9 TDI rok 96,stawiałem na pompę ,ale spec od pomp stwierdził: za duże ciśnienie oleju co poduje ,że zawory się nie domykają:czy to możliwe?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    bardzo naciągana teoria...raczej nie możliwe, przy kręceniu rozrusznikiem takie ciśnienie? Czy usterka występuje przy próbie zapalania za każdym razie, czy dopiero po jakimś czasie jak auto postoii? Cofające się paliwo? wstawić na próbę zaworek zwrotny na przewodach, zobacz czy nie ma powietrza w przewodach paliwowych. Do sprawdzenia też standardowo masa silnika i błędy w komputerze:)
  • Level 26  
    adam7009 wrote:
    problem zaczął się wczoraj musi kręcic ok.30 sek zanim zapali ,ciepły czy zimny nie ma znaczenia,vag nie wykazuje żadnych usterek .Silnik 1.9 TDI rok 96,stawiałem na pompę ,ale spec od pomp stwierdził: za duże ciśnienie oleju co poduje ,że zawory się nie domykają:czy to możliwe?

A jak krecisz to bez gazu ? Jak juz w koncu zapali to tak normalnie, czy cos przerywa i odpala na wszystkie gary? Jaki ma wtedy dym w chwili odpalenia?
    Pozdr.
  • Level 39  
    jak już zapali to chodzi normalnie czy z gazem czy bez nie ma znaczenia ,nie przerywa ,nie kopci ,po prostu kręci a nie zapala od razu ,przedtem palił od kopa ,chodzi parę minut gaszę motor i to samo kręci kręci aż zaskoczy,jak zapali to praca silnika bez zastrzeżeń,
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Podaj na próbę z kabli do odpalania dodatkową masę z akumulatora na silnik i plus na rozrusznik:) Jak nie zapali przełącz plus pod zasilanie po stacyjce i spróbuj. To wykluczy Ci nadmierne spadki napięć. Usterka często występująca w starszych passatach 19 d i tdi. Sam się nie jeden raz naszukałem cofającego paliwa :)
  • Level 11  
    ja bym najpierw wymienił filtr paliwa i powietrza.ale stawiam ze to filtr powietrza złapał wilgoci a jak jest ponizej 0 to zamarza i niema prawa odpalic.
  • Level 26  
    Jeśli odpala po jakimś dłuższym kręceniu normalnie, to nie może być, filtr powietrza, przecież sie nie odmroził w paręnascie sekund, ani nie łapie lepszego kontaktu w połączeniach elektrycznych po dłuższym czasie kręcenia.
    Wygląda mi to jednak na cofające sie paliwo, jak napisano wcześniej, czyli nieszczelność w układzie zasilania, tzn; trzeba sprawdzić gumową membranę w pompie ręcznej, jesli ją masz i przeczyscić zaworki zwrotne,bo moze nie trzymają, dalej czy prawidłowo jest założony filtr paliwa, czy nie ma podwiniętej jakiejś uszczelki i ostanie,nieszczelność na wężykach.
    Załóż kawałek przeźroczystego wężyka na powrocie i obserwuj czy nie goni pęcherzyków pawietrza i szukaj nieszczelności, aż znikną wspomniane pęcherzyki.
    Pozdr.